Zwiedzili inwestycje ważne dla rozwoju województwa

Zwiedzili inwestycje ważne dla rozwoju województwa

17
16
PODZIEL SIĘ

art_inkubator_panorama_2

26 września delegacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu gościła z wizytą w Bielawie. Do naszego miasta przyjechali przedstawiciele wydziałów odpowiedzialnych za wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Wizyta pracowników marszałkostwa na czele z Dyrektorem Wydziału Zarządzania RPO – Sławomirem Sobieszkiem i Dyrektorem Wydziału Wdrażania RPO – Łukaszem Urbankiem, miała związek z przeglądem flagowych inwestycji, finansowanych z Unii Europejskiej w ramach RPO WD, które zostały uznane za istotne dla rozwoju i promocji całego regionu. Delegacja zwiedziła w Bielawie Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości, Międzynarodowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Szkoła Leśna” oraz Interaktywne Centrum Poszanowania Energii.

Warto podkreślić, że Bielawa była jedynym miastem w powiecie dzierżoniowskim, które wizytowała delegacja z Urzędu Marszałkowskiego. Przedstawiciele dolnośląskiej instytucji byli pod dużym wrażeniem programu edukacyjnego, wyposażenia i realizowanych zajęć w Szkole Leśnej i Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii. Jednak jak sami powiedzieli najbardziej zapamiętają Art-Inkubator, który ich zdaniem jest jedną z najbardziej innowacyjnych inwestycji tego typu na Dolnym Śląsku.

Rzecznik – Łukasz Masyk

 

16 KOMENTARZE

 1. Panie piszesz pan o jakimś zwiedzaniu. napisz pan ile firm założono w Bielawie w zeszłym roku. Polacy u niemców założyli 60 tysięcy firm. A jak jest w Bielawie?

 2. Panowie z Wrocławia oceniali inwestycje a nie ich wpływ na rozwój Bielawy. Masyk jak zwykle upiększył zwykłą wizytę roboczą urzędników hehehe

 3. Co tak gazeta nabrała wody w usta??? Może tak napiszecie o ostatniej kontroli nik-u w urzędzie miasta w Bielawie. Co może temat nie pasuje. Czy czytelnicy nie mogą wiedzieć o wynikach tej kontroli?

  • No dobra, na poważnie to jest kilka rzeczy, które IMO powinny być zrobione, a ja zadowolony:
   1 – przejęcie w dowolnej drodze zbiornika z przyległościami na własność. Nawet jeśli pracuję poza Bielawą to mam kaprys czasami popływać, powędkować czy pójść na przysłowiowe piwo.
   2 – stworzenie systemowej pomocy dla rozpoczynających działalność. Dwa lata prowadzenia księgowości, udostępnienie netu, zwolnienie podatkowe, zerowe koszty kredytu na start z poręczeniem – to minimum.
   3 – konkretny pakiet dla dużych rodzin. Oczywiście podmioty prywatne zrobią to ze swojej strony, ale Burmistrz powinien do tego dołożyć od siebie darmowy Aquarius, kino i przejazdy komunikacją. Do tego zniżka na imprezy Osiru czy Mokisu. Jak rozmawiam z sąsiadami, to zniżki 10% na masaże mają gdzieś.
   4 – straż miejską wysłałbym w teren od 6 rano do 22 wieczór. Niech łapią psy, gonią łobuzy, pilnują czystości i bezpieczeństwa.

 4. Czemu wladze miasta nie zabraly wizytatorow do Ekologicznego wysyliska na dolnej Biedawie? Takia mamy ekologie w miescie jaki wzrost vospodarki i spadek bezrobocia. FAKT NR 8

Comments are closed.