Zostań IV Królem – podaruj jeden dzień wakacji

Zostań IV Królem – podaruj jeden dzień wakacji

16
1
PODZIEL SIĘ

zostan_iv_krolem

Pamiętasz Orszak trzech Króli, który przemaszerował ulicami Dzierżoniowa 6 stycznia? Jego organizatorzy, Fundacja Orszaku Trzech Króli zaprasza do swej nowej inicjatywy. Chce namówić przyjaciół Orszaku do zostania Czwartym Królem i oddania jednego dnia swojego wolnego czasu dla osoby chorej, niepełnosprawnej, potrzebującej. Jeden dzień – to tak niewiele, a zarazem to wielki dar serca. Królewski dar.

Możliwości jest wiele:

Pomoc osobom niepełnosprawnym w zorganizowaniu wycieczki czy spaceru, który da im szansę na letni wypoczynek na łonie natury.

Pomoc w zakupach, transporcie, sprzątaniu osobom starszym bądź niepełnosprawnym.

Przygotowywanie i rozdawanie posiłków osobom bezdomnym.

Odwiedziny w Domach Pomocy Społecznej czy Domach Seniora. Przebywający tam podopieczni ucieszą się, gdy będą mogli z kimś porozmawiać, pośmiać się. Niezwykłym dla nich wydarzeniem byłoby zorganizowanie przedstawienia artystycznego (teatralnego, muzycznego, poetyckiego), które często jest przygotowywane na zakończenie roku szkolnego, a mogłoby być odtworzone dla nich.

Przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć, warsztatów, gier miejskich, zajęć sportowych dla dzieci spędzających wakacje w miastach, w świetlicach lub na koloniach.

Włączenie się do działań wolontariackich prowadzonych przez Fundacje

i Stowarzyszenia.

Wszystkie inne dobre pomysły, które zrodzą się w Waszych hojnych sercach.

Pomoc w pielgrzymce niepełnosprawnych.

Jak włączyć się do projektu?

 Najważniejsze to zorganizowanie pomocy osobom potrzebującym, w tym nawiązanie kontaktów i opracowanie pomysłu zaangażowania. Zarejestruj się na KtoPomoze.pl, dodaj swój profil do akcji Pomocy Wzajemnej wybierając Fundację Orszak Trzech Króli (www.ktopomoze.pl/orszaktrzechkroli) i dodaj swoją ofertę pomocy lub opisz jakiej pomocy oczekujesz.

Włączenie drugiego stopnia – niezwykle cenne dla innych wolontariuszy – opiera się na udokumentowaniu (poprzez film, zdjęcia lub opis) swojego projektu i przesłaniu go na adres:wolontariat@orszak.org

Projekty te będą udostępniane w internecie. Materiały powinny być zrealizowane za zgodą osób wspomaganych przy uwzględnieniu ich wrażliwości.

Projekt „Zostań IV Królem” rusza latem tego roku, ale inicjatywa ma być kontynuowana przez cały rok.

UM Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

Comments are closed.