Zobacz co działo się w Szkole Leśnej – podsumowanie I kwartału

Zobacz co działo się w Szkole Leśnej – podsumowanie I kwartału

9
0
PODZIEL SIĘ

Minął kolejny kwartał edukacji ekologicznej w Szkole Leśnej. Kreatywne zajęcia cieszą się nieustannie rosnącym zainteresowaniem nie tylko bielawian. Do nietypowej szkoły usytuowanej w pobliżu Parku Krajobrazowego Gór Sowich przybywa coraz więcej zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych z różnych miast Polski.  Od stycznia do marca z zajęć w leśnej placówce skorzystało 911 osób, od trzyletnich przedszkolaków po poważnych gimnazjalistów, w tym 190 dzieci w ramach półkolonii zimowych.

W pierwszych miesiącach roku odbyły się dni otwarte, w trakcie których miłośnicy przyrody mieli okazję zapoznać się z ofertą ekologicznego ośrodka.

Na obecną chwilę oferta dydatktyczna placówki w ramach „Leśnego odkrywcy” zawiera 24 programy nauczania, ciekawie opracowane i dostosowane do zróżnicowanych wiekowo odbiorców. Istniejąca oferta jest na bieżąco  uaktualniana i rozszerzana.
Inicjator i twórca Szkoły Leśnej Józef Gajda, nieustannie tworzy kolejne projekty nie pozwalając uczestnikom leśnych lekcji na nudę.

Pierwszy kwartał zaowocował  powstaniem programów pn.:
„Sposoby zwierząt na przetrwanie zimy”
„Łańcuchy i sieci zależności pokarmowych w ekosystemie leśnym”
„O kogo chodzi?”
„Zimowe tajemnice lasu”

Z kolei „Tajemnice leśnych zwierząt” oraz „Tropami leśnych ssaków” to nazwy fascynujących instalacji edukacyjnych, których budowa zakończyła się w pierszym kwartale. Ponadto powstały interesujące materiały dla nauczycieli i uczniów:
„Zimowe obserwacje ptaków”, „Ślady i tropy zwierząt”.

źródło: UM Bielawa

BRAK KOMENTARZY