Zmiany w budżecie. Dodatkowe inwestycje drogowe

Zmiany w budżecie. Dodatkowe inwestycje drogowe

10
3
PODZIEL SIĘ

Przebudowa drogi Bielawa – Pieszyce nie rozpocznie się jednak w tym roku. Władze powiatu planują zrealizować inwestycję w całości w przyszłym roku, a część środków zarezerwowanych na ten cel przeznaczyć na kilka innych zadań drogowych. Decyzje w tej sprawie zapadły na sesji Rady Powiatu 26 sierpnia.

drogi_budzet_rada

Przebudowa drogi Bielawa – Pieszyce miała być realizowana w latach 2014 – 2015. Powiat dzierżoniowski starał się o dotację na I etap inwestycji w ramach „schetynówek”. Niestety, choć wniosek był wysoko oceniony, nie otrzymał dofinansowania. W tym roku samorządy mogły liczyć na wsparcie tylko jednego wniosku – więcej punktów i dotację uzyskała przebudowa drogi od Dębowej Góry do Ratajna.

Władze powiatu zamierzały rozpocząć w tym roku przebudowę drogi Bielawa – Pieszyce w ramach własnych środków. Przetarg został jednak unieważniony, ponieważ najkorzystniejsza oferta przewyższała kwotę przeznaczoną na to zadanie o 850 tys. zł.

– W tej sytuacji postanowiliśmy przenieść realizację całej inwestycji na rok 2015. Będzie to nasze priorytetowe zadanie. We wrześniu złożymy na tę inwestycję wniosek o środki zewnętrzne ze „schetynówek” – mówi starosta Janusz Guzdek.

Podczas sesji 26 sierpnia Rada Powiatu przyjęła zmiany w tegorocznym budżecie, które z kwoty 2,1 mln zł przeznaczonej na drogę Bielawa – Pieszyce pozostawiały 900 tys. zł (jako wkład własny na przyszły rok), a pozostałą kwotę przenosiły na inne zadania.

drogi_Pieszyce_Bielawa

Dzięki zmianom w budżecie w tym roku dodatkowo zostanie zmodernizowanych kilka dróg powiatowych. To m.in.:

– droga z Bielawy do Myśliszowa na odcinku 1 km,

– droga z Uciechowa do Dobrocina na odcinku 3,1 km zniszczona podczas objazdu drogi wojewódzkiej Dzierżoniów – Łagiewniki (inwestycję dofinansuje Województwo Dolnośląskie kwotą 400 tys. zł),

– droga z Dobrocina do Roztocznika na odcinku 1 km zniszczona podczas ubiegłorocznych ulew (inwestycja w 80% zostanie dofinansowana z budżetu państwa w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych).

 Powiat dzierżoniowski

3 KOMENTARZE

  1. I znowu Bielawa pominięta? To bardzo dziwne bo przewodniczący rady powiatu jest z Bielawy. Kto zgadnie jak ten pan się nazywa stawiam dobrą wódkę!!!!

  2. Nie ma drogi Bielawa – Pieszyce, za to są drogi na Europejskie w Bielawie. O ile dobrze rozumiem to co słyszałem, to drogi te miały być finansowane z tego samego źródła i projekty rywalizowały ze sobą. Ponieważ gmina Bielawa miała lepsze uzasadnienie i promowała drogę na Europejskie jako ważniejszą, droga na Pieszyce przepadła. Wybór miasta, nie ma co się podniecać, nasze władze tak zdecydowały w swojej mądrości, prawda, że miały rację? Bo przecież mało kto na Pieszyce jeździ, nie to co na Europejskie!

Comments are closed.