Ziemia pełna słońca

Ziemia pełna słońca

13
0
PODZIEL SIĘ

W Piławie Górnej 24 października odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej „Ziemia pełna słońca”. To część projektu „Eko – edukacja dzieci i młodzieży w Gminie Piława Górna”.

20141030a_2

Konkursowi w Miejskim Ośrodku Kultury przyświecał ważny cel, wspólny dla Urzędu Miasta w Piławie Górnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Ideą łączącą obydwie instytucje jest popularyzacja treści ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Narzędziem realizacji wspólnego projektu była zaś piosenka i możliwość zaprezentowania artystycznych umiejętności na scenie.

20141030a_1

Do konkursu „Ziemia pełna słońca” zaproszono uczniów wszystkich gimnazjów powiatu dzierżoniowskiego. Zgłosiły się: Gimnazjum Ekologiczne Nr 3 w Bielawie, Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach oraz Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej. Jury, w składzie Teresa Bokota (kierownik zespołu folklorystycznego „Górzanie”), Paweł Marek Jechna (przewodnik sudecki) i Agnieszka Borowska (inspektor ds. oświaty w Piławie Górnej), przyznało miejsce:

I Martynie Ileckiej z Gimnazjum w Łagiewnikach,

II Angeli Wisłockiej z Gimnazjum Ekologicznego Nr 3 w Bielawie,

III Oskarowi Dudkowi z Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej

Oliwii Kreps z piławskiego gimnazjum przypadło w udziale wyróżnienie. Gratulacje! Nagrody ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne we Wrocławiu.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY