Zgłoś remont do „Pięknej fasady”

Zgłoś remont do „Pięknej fasady”

9
0
PODZIEL SIĘ

piekna_fasada_0

Do 15 października wspólnoty mieszkaniowe, które w tym roku wyremontowały swoje budynki, mogą zgłaszać udział w konkursie „Piękna fasada”. Te, które wzorcowo przeprowadziły rewitalizację obiektów, zostaną nagrodzone. Pula nagród w kategorii „Elewacja” wynosi w tym roku 105 tys. zł, w kategorii „Detal” – 44 tys. zł.

Konkurs organizowany jest przez miasto już po raz piąty. Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło się 7, do drugiej – 21, a do trzeciej – 16, a do czwartej – 19 wspólnot.

Nagrody pieniężne dla laureatów „Pięknej fasady” to forma pomocy dla właścicieli inwestujących w budynki mieszkalne. W konkursie promowana jest także kompleksowość wykonania inwestycji czy dostosowanie kolorystyki budynku do specyfiki otoczenia i zachowanie ładu przestrzennego. Przyznawane w konkursie nagrody mogą być przeznaczone na dalsze inwestycje remontowe, na spłatę kredytu zaciągniętego na realizację inwestycji lub mogą zasilić konto funduszu remontowego wspólnoty. Dotyczy to remontów elewacji, dachów, ale także drobnych detali architektonicznych. Konkurs rozstrzygnie Zespół ds. rewitalizacji miasta.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY