ZG 3 ma 20 lat – galeria

ZG 3 ma 20 lat – galeria

13
0
PODZIEL SIĘ

dsc_1256

Jubileusz 20-lecia istnienia obchodził w sobotę 25 października Zespół Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie. Uświetniło go posadzenie Drzewa Pamięci i uroczysta gala w Kinoteatrze „Zbyszek”.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Królowej Różańca Świętego. Później w obecności uczniów i grona nauczycielskiego burmistrz Marek Piorun przy pomocy dyrektor szkoły Elwiry Chamczyńskiej i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego posadził przy szkole Drzewo Pamięci. Jest nim dąb szypułkowy. Uczniowie szkoły uczestniczyli w specjalnych lekcjach wychowawczych, na których mieli okazję spróbować okolicznościowych tortów ufundowanych przez Radę Rodziców.

zg_3-001

Dalsza część obchodów jubileuszu odbyła się w Kinoteatrze „Zbyszek”, gdzie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie szkoły. Nie zabrakło gratulacji, ciepłych słów i życzeń.

Jubileuszowi 20-lecia ZG 3 towarzyszyły także inne imprezy. Już 14 października zakopano dla potomnych w patio szkoły Kapsułę Czasu, na korytarzach szkolnych do 15 listopada można zaś oglądać wystawę plakatów „Lata 1994-2014 – najważniejsze wydarzenia w życiu szkoły w Polsce i na świecie okiem naszych uczniów”. Z tej okazji wydano również monografię szkoły.

dsc_1130

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY