Zebranie SLD w Bielawie

Zebranie SLD w Bielawie

15
23
PODZIEL SIĘ

DSC_7839

Pomimo sezonu urlopowego i wyśmienitej pogody, członkowie i sympatycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej zebrali się 6 lipca aby omówić aktualne problemy: lokalne, Polski i Świata. Omówiono niedawne wybory do Parlamentu Europejskiego, rezygnację Lidii Geringer de Oedenberg z członkostwa w Partii, wnioskowano o szczegółowe wyjaśnienie przyczyn takiej decyzji, postulowano powołanie niezależnego zespołu do wyjaśnienia tej sprawy.

Szczegółowo omówiono przygotowania do wyborów samorządowych.

w środku Jerzy Edmund Jankowski
w środku Jerzy Edmund Jankowski

Zastanawiano się nad granicami demokracji w kontekście nieudzielenia pomocy medycznej przez prof. Chazana, pikiecie przeciw wystawieniu spektaklu „Golgota Picnic”, oraz na lokalnym podwórku; protestowi przeciw występowi estradowemu „Dody”. Niepokojono się losem Polski w kontekście: „taśm prawdy”, niskiej kultury obecnej klasy rządzącej i „wirtualnej Polski”, w której przyszło nam żyć.

Przewodniczący przekazał pozdrowienia od Mieczysława Jedonia posła RP II, III i IV kadencji, który obecnie przebywa na rehabilitacji. Zebrani, życzyli koledze Mieczysławowi Jedoniowi szybkiego powrotu do zdrowia i powrotu do aktywnej pracy w Partii. Kolejne Zebranie Ogólne zaplanowano na drugą połowę sierpnia br.

zdjęcia Leszek Białek

23 KOMENTARZE

 1. Straciłem szacunek do waszego ugrupowania za koalicje z Dźwiniele. Kilka lat temu dostaliście od niego kopniaka w cztery litery a i tak włazicie mu bez mydła. Nie życzę sukcesu w nadchodzących wyborach.

 2. Ciekawe czy beda tacy radośni po wyborach. Mieszkancy Was zweryfikuja. Za brak wlasnej polityki i pomyslu na miasto. Ryszard znow ogra tych pseudo politykierow. Szkoda tylko czlonkow bo porzadni ludzie.

 3. Zawsze jest powód do radości, jeśli wygramy, to będziemy się cieszyli, że mamy zaufanie wyborców.
  Jeśli przegramy, to będziemy się cieszyli, że to inni będą dźwigać brzemię odpowiedzialności, a my będziemy mogli tylko krytykować! Miła też jest świadomość, że może nie jesteśmy najlepsi, ale lepszych od nas niema. Opozycji pozostaje tylko anonimowa krytyka i rozpacz, że jesteśmy bezkonkurencyjni!

  • Dlaczego tak bezkrytycznie popieracie od lat Dźwiniela. Dla kilku stołków popsuliście sobie reputacje której nie zdołacie odbudować.

  • „nie jesteśmy najlepsi, ale lepszych od nas nie ma”
   A teraz proszę napisać dlaczego to bzdura 🙂 🙂 🙂

  • dla guru p. Jankowskiego
   A na „Łączkę” to nie ma pieniędzy !!! Dla morderców wszystko – ofiarom nadal nic się nie należy! Żądam, by z moich podatków opłacano POLSKICH bohaterów pochówki !!! Dla zbrodniarzy … krzyczę :NIE!!! Nadal rządzi nami KOMUNA !!! DO GENERAŁA Za słowo kłamstwem splugawione, Za mundur bratnią krwią splamiony, Za ręce siłą rozłączone, Za Naród głodem udręczony, Za oczy dziecka przerażone – Obnoś swój triumf w partyjnej chwale; Naród dziękuje ci, Generale ! Za pogrom braci bez litości, Za honor wojska zbezczeszczony, Za mękę strasznej bezsilności, Za ból rozłąki z mężem żony, Za łzy i rozpacz samotności – Ciesz się, żeś działał tak wspaniale; Naród dziękuje ci, Generale ! Za połamane pałką kości, Za koszmar walki brata z bratem, Za nienawiści siew i złości, Za to, że żołnierz stał się katem, Za znów zdławiony świat wolności – Pomnik swych zasług wzniosłeś trwale; Naród dziękuje ci, Generale ! Za założone znów kajdany, Za zbrodnię łagrów w polskiej ziemi, Za fałsz przemówień wyświechtanych, Za podłość zdrajców między swymi, Za język prawdy zakazany – Wypnij na Kremlu pierś po medale; Naród dziękuje ci, Generale ! Naród śle swe podziękowanie, Żeby ci legły jak kamienie. Przyjmij je spiesznie, bez wzdragania, Może obudzą twe sumienie ? Bo, generale, nie znasz godziny, Gdy przed Najwyższym Dowódcą świata Złożysz ostatni raport za swe czyny Z piętnem Kaina – krwią swego brata.”

    • Nie szargaj czci człowieka po jego śmierci. Generał przysłużył się Polsce jak mało kto. To w 1981 roku uratował nasz kraj przed totalnym upadkiem i chaosem. To jemu zawdzięczamy okrągły stół i Polskę jaką mamy obecnie. Cześć jego pamięci.

      • Zawdzięczam to swojej ciężkiej pracy w Milicji Obywatelskiej przez 40 lat i nie mam się czego wstydzić. A tobie młody człowieku proponuję więcej wstrzemięźliwości i rozwago w ferowaniu sądów o innych ludziach.

  • Jesteście od lat w Bielawie i moglibyście odegrać samodzielnie większą rolę ale nie chcecie. Ukryliście się w cieniu Dźwiniela i nie potraficie lub nie chcecie z niego wyjść. Więcej odwagi i samodzielności życzę panie Jankowski.

 4. Czlonkom SLD i czlonkom innych partii w powiecie polecam swoj zbior opowiadan z czasów PRL „Fabryki dymu”. Jest jeszcze d nabycia w ksiegarnaich Dzierzoniowa i Bielawy. Chodzi o to aby nie popelnaic bledow PZPR.
  Humor, satyra, dramaty w powiecie w czasach PRl. Najlepszy debiut w 2013. W pazdzierniku kolejna moja ksiazka „Klasa robotnicza rządzi” oraz po angielsku „Dog called Hitler”. Wlasnie konczę sprawdzanie koncowe wersji angielskiej. Prowadze rozmowy z tlumaczami na jezyk czeski.
  Pozdrawiam wszystkich ktorym na sercu lezy dobro Polski i Polaków. Polska zostala w tyle za Zachodem przez lata komunizmu, nie jest latwo nadrobic straty do Zachodu. Im mniej władzy dla włądz politycznych, tym lepiej dla polskiej ekonomii. lepiej dla Polaków. Nie zajmujcie się ejdynie sprawami drugorzędnymi i jedynie lokalnymi. Polska to jedna całosć. To wspólny dom.
  Walerian Domanski waleriandom@gmail.com
  delegat na 1 szy Zjazd „Solidarnosci” z Dzierzoniowa w 1981

 5. Jankowski zaklinacz rzeczywistosci. Mierni ale wierni. Dopoki smok biznesu i hulajnoga wraz z calym sld beda na pasku dzwiniela dopoty ta formacja sie nie podniesie.

  • Lidka Ulatowska ich wydymała jak tanie dziwki przy autostradzie to plecie trzy po trzy.

Comments are closed.