Zdobądź indeks Uniwersytetu Dziecięcego – KONKURS!

Zdobądź indeks Uniwersytetu Dziecięcego – KONKURS!

6
0
PODZIEL SIĘ

fotki_unikids

Twoje dziecko jest głodne wiedzy? Chłonie informacje jak gąbka? A może nudzi się na zajęciach w szkole, bo woli wzbogacać swe umiejętności empirystycznie? Zapisz je na Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Dzierżoniowie lub wygraj indeks w naszym konkursie. W październiku rusza trzeci rok zajęć w naszym mieście. Przyświeca im hasło z Konfucjusza: Powiedz mi – a zapomnę. Pokaż mi – a zapamiętam. Pozwól mi wziąć udział – a zrozumiem.

Uniwersytet Dziecięcy Unikids to naukowa zabawa w studiowanie. Przeznaczony jest dla wszystkich dzieci od 6-13 lat, które chcą dowiedzieć się m.in.: dlaczego wyginęły dinozaury, jak wygląda wszechświat, czy można zakleić czarną dziurę, skąd się wzięły i po co nam pieniądze oraz znaleźć odpowiedzi na wiele innych pytań, na które dorośli czasem nie mają czasu odpowiadać (lub nie znają na nie odpowiedzi…)

Misją Uniwersytetów Dziecięcych jest rozbudzenie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie. Program zajęć obejmuje tematy z różnych dziedzin wiedzy m.in: z astronomii, antropologii, biologii, matematyki, fizyki, chemii, paleontologii, ekonomii, psychologii, medycyny, prawa, robotyki i wielu innych.

Wykłady i warsztaty

Rok akademicki Unikidsu wygląda następująco: dwa razy w roku – w październiku i czerwcu w Kinoteatrze „Zbyszek” odbywają się wykłady. Na wykład zaproszeni są również rodzice, którzy będą mogli przyjrzeć się zajęciom z bliska. Wykłady trwają około 1,5 godz. Warsztaty odbywają się 1-2 razy w miesiącu. Mali studenci mają zajęcia z prawdziwymi profesorami renomowanych uczelni krajowych i zagranicznych, ekspertami w danej dziedzinie. Sposób prowadzenia wykładów/warsztatów oraz forma przekazu dostosowane są do wieku dzieci. Każdy mały student dostaje indeks oraz koszulkę z logo Unikids. W trakcie roku akademickiego jest wiele konkursów, quizy z nagrodami itp.

Wykład inauguracyjny pt. „Chemiczne kameleony”, który poprowadzi mgr Monika Aleksander, zaplanowano w tym roku na 11 października (sobota) na godz. 10.00.

W laboratorium chemicznym znajduje się wiele substancji, które, niczym kameleony, potrafią zmieniać kolor. Podczas wykładu pełnego eksperymentów poznamy je dokładnie, dowiemy się, na czym polega zmiana barwy i co to są reakcje oscylacyjne, sprawdzimy czy prądem lub światłem można sprowokować cząsteczki do pojawienia się koloru.

Pierwsze warsztaty, na których dzieci poznają zasady działania dźwigni, to: „Wybryki z mechaniki. Czy mysz może podnieść kota?” oraz „Magiczne kuchnia – czyli doświadczenia chemiczne i fizyczne w domowym laboratorium”.

Uwaga! Konkurs!

Chcesz, by Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego Unikids? Weźcie udział w konkursie! Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, DLACZEGO WARTO BYĆ STUDENTEM UNIKIDS? Odpowiedzi prosimy przysyłać e-mailem na adres: promocja@um.dzierzoniow.pl do poniedziałku 6 października do godz. 10.00. W temacie należy wpisać : KONKURS UNIKIDS, a w treści należy oprócz odpowiedzi podać także swoje imię i nazwisko oraz kontaktowy numer telefonu.

Do rozdania mamy 3 darmowe indeksy (2 wykłady + 1 warsztat do wykorzystania w X 2014, indeks + koszulka + limitowana smycz). Otrzymają je trzy osoby, które udzielą najciekawszych odpowiedzi. Odbiór indeksu i koszulki nastąpi na oficjalnym rozpoczęciu roku. Nazwiska zwycięzców opublikujemy na www.dzierzoniow.pl we wtorek 7 października.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY