Zatrzymany za rozpylenie gazu w szkole

Zatrzymany za rozpylenie gazu w szkole

5
1
PODZIEL SIĘ

pistol

Jeden nastolatek został zatrzymany za rozpylenie w szkolnej klasie gazu pieprzowego. Do wydarzenia doszło 21 października w jednej ze szkół na terenie Dzierżoniowa. Konieczna była ewakuacja 24 uczniów tej klasy. Nieletni za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Poszkodowanych zostało dziewięć osób. Troje uczniów zostało hospitalizowanych, a sześciu udzielono pomocy medycznej. Na miejscu zarządzono wietrzenie sali oraz jej zamknięcie na 24 godziny bez ewakuacji innych osób z sąsiadujących pomieszczeń. Policjanci już następnego dnia ustalili i zatrzymali małoletniego, który mógł mieć związek z tą sprawą. Okazało się, że 16-letni uczeń tej szkoły bez wiedzy rodziców zabrał miotacz gazu pieprzowego, który był umieszczony w pojemniku imitującym pistolet.

Następnie użył tego gazu w sali, w której jego klasa miała mieć lekcje. Funkcjonariusze w toku czynności zabezpieczyli również miotacz gazu pieprzowego. Policjanci nie wykluczają zatrzymania innych osób w związku z tą sprawą. 16-latek teraz za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

podinsp. Mariusz Furgała

1 KOMENTARZ

Comments are closed.