Zatrzymany za kradzież ręcznego wózka widłowego. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Zatrzymany za kradzież ręcznego wózka widłowego. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

0
UDOSTĘPNIJ
Zgromadzony przez policjantów z Komisariatu w Bielawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 66-latkowi zarzutu kradzieży wózka widłowego o wartości ponad 2 tys. złotych. Dzięki policjantom z komisariatu w Bielawie, kilka dni później wózek został odzyskany. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komisariatu w Bielawie zostali powiadomieni o kradzieży wózka widłowego wraz z paletą. Jak wynikało z przeprowadzonych czynności w połowie kwietnia w nocy z terenu jednego z bielawskich marketów został skradziony ręczny wózek widłowy wraz z paletą. Wartość skradzionego mienia została oszacowana przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 2 tys. złotych.
Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą, już dwa dni później ustalili, że ze sprawą może mieć związek 66-letni bielawianin. Mężczyzna został zatrzymany. W toku wyjaśnienia okoliczności tej sprawy okazało się, że podejrzany w nocy udał się pod jeden z marketów w poszukiwaniu złomu oraz innych surowców wtórnych. Postanowił wykorzystać fakt, że z tyłu sklepu znajdował się ręczny wózek widłowy. Zapakował na niego euro paletę i pospiesznie uciekł z tego terenu. Skradzione mienie ukrył za jednym z budynków przy ul. Kasztanowej. Tam odnaleźli je bielawscy detektywi i zwrócili przedstawicielowi pokrzywdzonej firmy.
Podejrzany za swój czyn odpowie teraz przed sądem, za co grozi mu kara pozbawiania wolności nawet do 5 lat.
 
KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY