Zatrzymany przez policjantów mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą

0
UDOSTĘPNIJ

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzanemu o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów spożywczych. Sprawca najpierw ukradł 3 butelki piwa, a następnie grożąc użył przemocy wobec interweniującej ekspedientki. Mężczyzna, który uciekł z miejsca zdarzenia, po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy, usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta. Podejrzany, to 37-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia tuż po godzinie 6:00. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, do jednego ze miejscowych sklepów spożywczych wszedł mężczyzna. Z półki sklepowej wziął 3 butelki piwa, za którą nie chciał zapłacić. Mężczyzna przeszedł obok kasy i próbował ze skradzionymi artykułami uciec. Całe zdarzenie obserwowała ekspedientka sklepu, która postanowiła uniemożliwić kradzież, zamykając sklep. Mężczyzn by skradzionego wcześniej towaru nie stracić, użył przemocy wobec interweniującej kobiety, grożąc jej przy tym. Po krótkiej szamotaninie zbiegł ze sklepu, zabierając 1 piwo.

Policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 37-latek był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał karę pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY