Zatrzymani za kradzież z marketu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwym

Zatrzymani za kradzież z marketu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwym

7
0
PODZIEL SIĘ

Polskie-kajdanki-policyjneDzierżoniowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże różnego rodzaju artykułów z pobliskiego marketu. Do zatrzymania doszło w momencie kiedy pakowali skradzione mienie do samochodu. Kierowca odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień w stanie nietrzeźwym.

22 lipca o godz.15:00 policjanci z dzierżoniowskiej komendy w trakcie patrolu ul. Świdnickiej zauważyli trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Wnosili oni do samochodu wypchane plecaki, a kierowca na widok nadjeżdżającego radiowozu ruszył w przeciwnym kierunku.

Funkcjonariusze uniemożliwili im wyjazd i przystąpili do kontroli. Kierowcą volkswagena vento okazał się 36-letni mieszkaniec Świdnicy, a pasażerami 19 i 35-letni mężczyźni z tej samej miejscowości. W trakcie kontroli policjanci sprawdzili zawartość plecaków. Wewnątrz znajdowały się wyroby wędliniarskie oraz inne artykułu spożywcze jak też dwie firmowe maszynki do strzyżenia. Mężczyźni nie potrafili wyjaśnić pochodzenia produktów, nie mieli na nie również paragonów potwierdzających zakup.

W toku wyjaśnienia okazało się, że produkty te skradli chwilę wcześniej w pobliskim markecie. Wartość strat to kwota 660 zł. Następnie zatrzymanych poddano badaniu na zawartość alkoholu. 36-letni kierowca volkswagena vento miał w organizmie 1,57 promila alkoholu. Również pozostali mężczyźni byli w stanie pod wpływem alkoholu. Młodszy miał 0,14 promila a starszy 0,93 promila. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży mienia wartości 660 zł za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem bez uprawnień w stanie nietrzeźwym.

podinsp. Mariusz Furgała

BRAK KOMENTARZY