Zapraszamy na sesję Rady Powiatu

Zapraszamy na sesję Rady Powiatu

7
0
PODZIEL SIĘ

Najbliższa sesja Rady Powiatu, która odbędzie się we wtorek 27 maja, będzie miała uroczysty charakter w związku z 15. rocznicą powstania Powiatów w Polsce oraz 25. rocznicą historycznych wyborów do Sejmu i Senatu. W części roboczej radni zajmą się tematem „Drogi, komunikacja i transport”.

 sesja1

Sesja rozpocznie się od okolicznościowych wystąpień związanych z obchodami rocznicowymi. W części uroczystej uhonorowani zostaną laureaci Konkursu Senatorskiego przeprowadzonego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z okazji 25. rocznicy wyborów parlamentarnych i 15. rocznicy powstania Powiatów.

W części roboczej Ewelina Woźna z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie zaprezentuje założenia projektu dotyczącego nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego. Natomiast w głównym temacie informacje drogowe przedstawi wicestarosta Dariusz Kucharski.

W trakcie spotkania radni rozpatrzą kilka projektów uchwał – m.in. w sprawie przejęcia zadań w zakresie letniego i zimowego utrzymania dróg wojewódzkich, wprowadzenia zmian do uchwały budżetowej oraz zaciągnięcia kredytu długoterminowego.

Sesja odbędzie się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Początek o godz. 9.00.

Zapraszamy.

BRAK KOMENTARZY