Zapraszamy na 37 Dni Dzierżoniowa

Zapraszamy na 37 Dni Dzierżoniowa

13
0
PODZIEL SIĘ

Już w weekend święto naszego miasta. Na koncertach zagrają m.in. Zespół Skaferlatine, Illusion, Waglewski Fisz Emade, Ifi Ude, Shata Qs i Małgorzata Ostrowska. Będzie też Parada Dziecięca, pokaz sztucznych ogni, wesołe miasteczko i inne atrakcje.

 ddsdsdsd

Wprawdzie główne obchody odbędą się 31 maja i 1 czerwca, ale już tydzień wcześniej, 24 maja w parafii pw. Maryi Matki Kościoła będzie można wysłuchać koncertu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej. Zagra ona Pasję wg św. Jana (BWV 245) Jana Sebastiana Bacha.

W ostatni dzień maja na Stadionie Miejskim publiczność będzie mogła zaś wysłuchać kilku koncertów. Zaczniemy lokalnie. O godz. 16.30 zagra bielawska grupa punk-rockowa Kwestia Czasu. Zaczynali grać w 2009 r. w garażu. Dziś koncertują w całym kraju. Po nich zagra zespół Q.Q. Klan z Piławy Górnej (ciężki, ale melodyjny rock/metal, jak określają członkowie grupy).

Po supportach na scenę wkroczy Skaferlatine, francuski zespół głośny głównie z latach 90, a o godz. 19.30 – alternatywny Illusion, czyli Tomasz „Lipa” Lipnicki, Paweł Herbasch, Jerzy „Jerry” Rutkowski i Jarek Śmigiel. W marcu br. ukazała się nowa płyta grupy „Opowieści”. I to m.in. utwory z niej będziemy mogli usłyszeć ze sceny.

Wieczór zakończy koncert trio Waglewski Fisz Emade, które zaprezentuje m.in. materiał z wydanej w ubiegłym roku płyty „Matka, Syn, Bóg”. Niedzielne występy rozpocznie zaś o godz. 12.00 Parada Dziecięca spod DOK-u na stadion i prezentacja przedszkolaków, dzieci szkolnych i sekcji DOK-u.

O godz. 18.00 na scenę wkroczy Ifi Ude – polsko-nigeryjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów znana z trzeciej edycji programu Must Be The Music, gdzie doszła do półfinału. W 2013 ukazał się jej debiutancki album solowy, za który artystka otrzymała nominację do Fryderyka 2014.

Po niej wystąpi o godz. 19.30 pochodząca z Ząbkowic Śląskich Shata Qs, czyli Małgorzata Kuś – zwyciężczyni 6. edycji popularnego muzycznego show – Must Be The Music. Na swoim koncie jej zespół ma już pierwszy singiel “You’re beautiful” oraz mini płytę “The Colors I know”. Obecnie pojawił się kolejny singiel zespołu „Die Free” promujący planowaną na jesień 2014 nową płytę.

O godz. 21.00 wystąpi przed dzierżoniowską publiką Małgorzata Ostrowska, do 1996 r. związana z Lombardem, a potem kontynuująca solową karierę muzyczną. Tradycyjnie Dni Dzierżoniowa zakończy pokaz sztucznych ogni.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY