Zapowiedź XIX Dni Piławy Górnej

Zapowiedź XIX Dni Piławy Górnej

24
3
PODZIEL SIĘ

Tegoroczne Dni Piławy Górnej odbędą się 14 i 15 czerwca. Serdecznie zapraszamy na święto naszego miasta.

Już dziś warto zarezerwować jeden letni weekend dla Piławy Górnej. Na wszystkich, którzy 14 i 15 czerwca przyjdą na stadion Klubu Sportowego „Piławianka”, czeka moc atrakcji. Najważniejsze są te muzyczne. Fani zespołu Raz Dwa Trzy na pewno będą usatysfakcjonowani. Gwiazda zagra w sobotę.

 20140428_1

Zanim usłyszymy nastrojowy głos Adama Nowaka, rozbuja nas Cała Góra Barwinków. Grupa od lat z wprawą dobiera najlepsze składniki reggae i ska, a słoneczny koktajl w ich wykonaniu smakuje każdemu, kto go spróbuje.

 20140428_2

Miłośników tanecznych rytmów ucieszy informacja, że na Dniach Piławy Górnej wystąpi gwiazda muzyki dance. Duet Long & Junior zagra na rozgrzewkę przed skocznymi melodiami rodem z Podhala.

 20140428_3

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie bowiem InoRos. To zespół tworzony przez rodowitych górali, żywiołowo łączących rodzimy folk z rockiem i muzyką popularną.

 20140428_4

Dniom miasta nadadzą szczególnego charakteru koncerty lokalnych wykonawców. Piławski zespółCaro będzie obchodził jubileusz, a dwudniową imprezę uświetnią występy dzieci i młodzieży z miejscowych szkół oraz placówek kulturalno-wychowawczych. Fani „Pokaż Talent!” mogą liczyć na występ zwycięzców tegorocznej edycji konkursu. Dla smakoszy będzie przygotowane zaplecze gastronomiczne i znakomite dania kuchni polskiej, a także słodycze oraz potrawy lekkiej gastronomii (gofry, wata cukrowa, lody itp.). Na stadionie miejskim staną jak co roku ogródki piwne. Atrakcją dla dzieci (i nie tylko) będzie wesołe miasteczko. Już dziś udział w XIX Dniach Piławy Górnej zapowiedzieli goście z zaprzyjaźnionych czeskich miejscowości. Zapraszamy do Piławy Górnej na wspólne świętowanie! Piławianie czekają.

UM Piława Górna

3 KOMENTARZE

 1. W ubiegłym roku na organizację tzw. Dni Piławy Górnej wydatkowano kwotę około 90 000 zł (dziewięćdziesiąt tysięcy złotych).
  Czy to jest mało, czy dużo?
  Czy te pieniądze wydano z sensem, czy bez sensu?
  Czy Piławę stać na taki wydatek, czy nie?

  Co o tym myślicie?

  • Kultura jest w ogóle bez sensu, najlepiej jakby nic się nie działo, to by nie przeszkadzało w oglądaniu telewizji. A ile wydają inne miejscowości z powiecie, i ile z tej kwoty przekazuje urząd miasta na organizację?

 2. Jedno co się w Piławie udaje, to koncerty na Dni Piławy – widać, że kasa idzie na ściąganie fajnych zespołów. 🙂

Comments are closed.