Zajęcia wychowania fizycznego w rytmie tańca latynoamerykańskiego

Zajęcia wychowania fizycznego w rytmie tańca latynoamerykańskiego

32
3
PODZIEL SIĘ

Zumbella dance to program fitness z elementami tańca latynoamerykańskiego i nowoczesnego, który przedstawiła Pani Wioletta Kania – instruktorka tańca z którą kadra hufca zaprosiła do szkoły w ramach nawiązanej współpracy.

SDC17102

Zajęcia odbyły się 6 maja w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie i wzięły w nich udział uczestniczki Środowiskowego Hufca Pracy. Już po usłyszeniu pierwszych rytmów wszystkie dziewczęta odważnie przystąpiły do nauki kroków. Podczas spotkania poznały one różnego rodzaju układy taneczne i ćwiczenia modelujące sylwetkę.

SDC17099

Wbrew pozorom choreografia wcale nie była tak łatwa jakby się wydawało, ponieważ zawierała elementy łączące różne style taneczne, aerobiku oraz treningu siłowego. Wszyscy jednak poradzili sobie znakomicie i podeszli do zajęć z dużą aktywnością. Dla naszej młodzieży była to nowa i bardzo ciekawa forma podnoszenia sprawności fizycznej, bo przecież wiadomo że: „Mieć zdrowie to rzecz piękna, zdrowo żyć to chwila bezcenna”.

SDC17093

Uczestniczki były bardzo zadowolone z takiej formy zajęć z wychowania fizycznego, a nauczyciel tego przedmiotu na koniec dodał, że „dawno nie widział tak zaangażowanych dziewcząt z których wychodziły siódme poty”

Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez naszą jednostkę programu profilaktyczno – edukacyjnego „Nasze zdrowie w naszych rękach”, promującego zdrowy i aktywny styl życia i ukazały młodzieży jedną z alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

SDC17092

Dziękujemy Pani Wioletcie za współpracę z naszym hufcem już w kolejnym przedsięwzięciu.

Barbara Bulerska

Edyta Popiel

wychowawcy ŚHP w Dzierżoniowie

3 KOMENTARZE

  1. Cieszę się, że się podobało. Dziewczyny byłyście świetne ! Fajnie, że tak się zaangażowałyście. Buziaki:)

  2. Czy takie zajęcia są dostępne dla pań w różnym wieku? bardzo chętnie skorzystałabym z takich zajęc ale nie bardzo wiem do kogo się zgłosić

Comments are closed.