Zagłębie Lubin wygrywa Memoriał Górskiego !!!

Zagłębie Lubin wygrywa Memoriał Górskiego !!!

14
0
PODZIEL SIĘ

W dniach 14-15 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się VIII Międzynarodowy Memoriał Kazimierza Górskiego, w którym wzięło udział 180 zawodników w wieku 12 lat. Triumfatorem tegorocznego turnieju okazała się ekipa Zagłębia Lubin, która w wielkim finale pokonała w rzutach karnych drużynę Wisły Kraków 2:1.

viii_memoria_kazimierza_gorskiego_9_20140616_1271372566

Bohaterem tego spotkania został bramkarz „miedziowych” – Kamil Andrzejewski. Na podium znalazł się również zespół Lechii I Dzierżoniów, który w walce o trzecie miejsce pokonał Orła Ząbkowice 2:0.

Podobnie jak w latach ubiegłych dopisały przyjezdne zespoły, oprócz drużyn z Dzierżoniowa i ekip z pobliskich Ząbkowic Śląskich gościliśmy zawodników z Oławy, Strzegomia, Krakowa, Lubina, Wałbrzycha czy Wrocławia. Gościliśmy również zawodników z Białorusi oraz Czech .

viii_memoria_kazimierza_gorskiego_3_20140616_1886313834

Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, które już od godziny 9:00 rozgrywały równolegle mecze na dwóch boiskach. O godzinie 13.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, podczas którego odsłonięto tablicę ku czci Oskara Plinty, patrona nowej imprezy piłkarskiej w kalendarzu na rok 2015. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni obejrzeli pokaz Freestyle Football w wykonaniu mistrza Świata, Europy oraz Polski – Pawła Skóry

viii_memoria_kazimierza_gorskiego_4_20140616_1130375127

Sobota była dniem zmagań grupowych, podczas których łącznie odbyły się 24 mecze. Następnego dnia rozegranych zostało 6 pozostałych meczów grupowych, które pozwoliły ustalić turniejową drabinkę. Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik Lechii I Dzierżoniów – Ignacy Marciniak. Królem strzelców został również zawodnik miejscowej Lechii Krzysztof Pochyra, który trafił do siatki przeciwników 19 razy. Najlepszym zawodnikiem memoriału został gracz zwycięskiej ekipy – Gracjan Garbaczewski

viii_memoria_kazimierza_gorskiego_5_20140616_1504472208

Nagrody indywidualne dla najlepszych wręczali: Burmistrz Marek Piorun, z-ca przewodniczącego Rady Miasta Andrzej Bolisęga, wicestarosta Dariusz Kucharski, pierwszy prezes UKS Lechia Dzierżoniów Mateusz Cegiełka oraz prezes UKS Lechia Dzierżoniów Sylwia Ganowicz – Kotus.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a współorganizatorem Szkółka Piłkarska Lechia Dzierżoniów. Impreza współfinansowana była ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz OZPN Wałbrzych.

wyniki turnieju : www.hotelosir.pl/www/images/imprezy/atrykuly/WYNIKI.pdf

 Andrzej Bolisęga

BRAK KOMENTARZY