Zaduszki Bluesowe

Zaduszki Bluesowe

10
0
PODZIEL SIĘ

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na Zaduszki Bluesowe, podczas których zagra Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów).

Leszek 5 fot. Maciej Famielec OK(1)

Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2014 roku zagrało razem 7344 gitarzystów bijąc ponad trzykrotnie amerykański Rekord Guinnessa. Dzielił scenę z najwiekszymi gigantami gitary jak Steve Morse i Steve Vai. Dwa ostatnie albumy Cichońskiego : CD + DVD „Cichoński -The Best of Studio and Live” i autorski „Soba gram” były nominowane do nagrody Fryderyki 2009 i 2012.

W programie koncertu zaduszkowego artysta wykona własne wersje utworów Jimiego Hendrixa, Tadeusza Nalepy a także kompozycje innych artystów, którzy odeszli.

Przed koncertem zapraszamy wszystkich muzyków, a w szczególności gitarzystów, na warsztaty, które poprowadzi Leszek Cichoński, w godz. 16:00-19:00.

plakat

31.10.2014, godz. 20:30, sala Pegaz

Bilety w cenie: 25zł

do nabycia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury ul. Świdnicka 23

oraz na www.dok.pl

Bilet uprawnia do udziału w warsztatach.

BRAK KOMENTARZY