Zachęcamy młodzież do aktywności pozaszkolnej

Zachęcamy młodzież do aktywności pozaszkolnej

13
0
PODZIEL SIĘ

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie ogłosiło konkurs dla młodzieży na najlepiej napisaną ofertę na realizację zadań publicznych. Osoby zainteresowane pozyskiwaniem środków dla organizacji pozarządowych obecnie przygotowują się do tego zadania podczas prowadzonych specjalnie dla nich warsztatów.

– Zależy nam na tym, by zachęcić młodzież do rozwijania swoich zainteresowań i nabywania nowych umiejętności poprzez działalność w organizacjach pozarządowych – mówi Grażyna Wójcik, kierownik Biura Spraw Obywatelskich, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Dlatego najpierw zaprosiliśmy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych na II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych, gdzie mogli zapoznać się z organizacjami działającymi na terenie naszego powiatu, a teraz prowadzimy warsztaty dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w pisaniu projektów.

mlodzi1

                                                                             Fot. ZS nr 3 w Dzierżoniowie

Warsztaty dla młodzieży na zlecenie Starostwa prowadzi specjalizująca się w doradztwie dla III sektora Fundacja Merkury. Rozpoczęły się one 15 września, a zakończą 14 listopada. Bierze w nich udział pięć 12-osobowych grup.

mlodzi2

                                                                     Fot. ZS nr 3 w Dzierżoniowie

Podczas warsztatów dotyczących pozyskiwania środków przez organizacje pozarządowe poruszane są takie kwestie jak: źródła finansowania, zasady projektowania ofert oraz tworzenia wniosków do konkursów ogłaszanych przez samorządy lokalne.

mlodzi3

                                                                             Fot. ZS nr 3 w Dzierżoniowie

Celem warsztatów jest pomoc w napisaniu oferty dla konkretnej organizacji pozarządowej. Autorzy ciekawych, innowacyjnych projektów, które zostaną wysoko ocenione w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Dzierżoniowskiego na rok 2015, otrzymają nagrody przyznane przez Zarząd Powiatu.

Warsztaty organizowane są w ramach Programu Aktywności Młodzieży Powiatu Dzierżoniowskiego.

LogoPAM

Powiat dzierżoniowski

BRAK KOMENTARZY