Z gimnazjum wyjdą z paszportem

Z gimnazjum wyjdą z paszportem

12
0
PODZIEL SIĘ

Już od kilku lat uczniowie kończący dzierżoniowskie gimnazja otrzymują na zakończenie roku szkolnego opracowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Paszport nastolatka”. Tak bedzie i tym razem. Książeczka-informator trafi do rąk 320 absolwentów.

 indeks

Zakupione przez miasto wydawnictwo zawiera informacje ułatwiające wejście w dorosłe życie. W broszurze znajdują się między innymi porady związane z rodziną, nauką, służbą wojskową, samorządem, pieniędzmi, obywatelstwem, Unią Europejską czy pracą, ale też informacje o tym, co wolno nastolatkowi, jak bezpiecznie spędzać wakacje czy jak uchronić się od narkotyków. „Paszport nastolatka” to także mały poradnik prawny. Młodzi ludzie coraz częściej i coraz wcześniej chcą radzić sobie sami. Bez pomocy rodziców i innych dorosłych chcą podejmować decyzje i rozwiązywać swoje problemy. To wydawnictwo ma im w tym pomóc.

Książeczkę przygotowywano we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego i Citizenship Foundation. W każdej z nich absolwenci gimnazjów znajdą na pierwszej stronie podpisane przez burmistrza życzenia radości w pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności w dalszych etapach edukacji oraz optymizmu w pokonywaniu codziennych trudności.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY