XIX Tolk Folk

XIX Tolk Folk

13
0
PODZIEL SIĘ

Stowarzyszenie Tolkienowskie „WIEŻA” we współpracy z Gminą Bielawa oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki ma przyjemność zaprosić mieszkańców Bielawy na imprezę otwartą, która odbędzie się w najbliższą sobotę (22 lipca) w ramach XIX edycji zlotu tolkienowskiego Tolk-Folk.

Zgodnie z kultywowaną od lat tradycją, uczestnicy Tolk-Folku zaprezentują inscenizację nawiązującą do wydarzeń ze Śródziemia – fantastycznego świata wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena w książkach takich jak „Hobbit” czy „Władca Pierścieni”. W tym roku będzie to „Pojedynek na Pieśni”, który dzięki scenicznym obrazom i żywej muzyce przeniesie widzów w centrum jednej z Wielkich Opowieści świata Tolkiena, gdzie słowa mają potężną moc, a pieśń staje się obosieczną bronią w walce dobra ze złem.

Spektakl poprzedzą inne atrakcje. Najpierw Alicja Cyganik, Agata Thrams i zespół Sin Nombre Tribe zaprezentują pokaz taneczny w stylu tribal fusion – to nowoczesny taniec orientalny, mozaika przeciwieństw, która wymaga harmonii pomiędzy siłą, gracją, wyrazistością ruchu oraz płynnością. Potem przyjdzie kolej na koncert, podczas którego Paula Wolski wykona pieśń z Kalevali – fińskiego eposu narodowego, przy którym śpiew łączy się z recytacją, tworząc niezwykły efekt artystyczny.

Tolkienowska impreza odbędzie się w bielawskim Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki – start o godzinie 17:30. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o konwencie Tolk-Folk można znaleźć na stronie internetowej http://tolk-folk.pl/

UM Bielawa

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ