XIV EDYCJA KONKURSU STYPENDIALNEGO DLA DOLNOŚLĄSKICH UCZNIÓW

XIV EDYCJA KONKURSU STYPENDIALNEGO DLA DOLNOŚLĄSKICH UCZNIÓW

5
0
PODZIEL SIĘ

 Przedłużony nabór wniosków w Konkursie Stypendialnym „zDolny Śląsk”

zdolny_logo_tresc

W związku z dużym zainteresowaniem młodych Dolnoślązaków udziałem w Konkursie Stypendialnym „zDolny Śląsk” przedłużony zostaje nabór wniosków. O roczne stypendia w wysokości od 2500 – 3500 złotych można starać się aż do 08 września 2014.

Fundacja Edukacji Międzynarodowej – organizator konkursu stypendialnego – zdecydowała się na przedłużenie terminu naboru wniosków, aby dać szansę wielu uczniom, którzy późno dowiedzieli się o konkursie lub dopiero wracają z wakacji. Wnioski w kategoriach naukowej, sportowej, artystycznej oraz działalności społecznej należy nadsyłać na wrocławski adres Fundacji: ul. Zielińskiego 38, 53-534 Wrocław. Szczegółowe zasady konkursu stypendialnego opisane są na stronie internetowej Fundacji Edukacji Międzynarodowej www.zdolnyslask.fem.org.pl w części „aktualny konkurs”. Tam można też pobrać wzór wniosku. Ogłoszenie wyników nastąpi na pod koniec września.

Konkurs Stypendialny „zDolny Śląsk” organizowany jest od 2002 roku – w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień – przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, a finansowany m.in. dzięki wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i z pieniędzy Fundacji zebranych z odpisów 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W dotychczasowych edycjach konkursu pomoc otrzymało już ponad 1000 dolnośląskich uczniów. Na stypendia wydatkowano ponad 1 200 000 złotych. Stypendia pomogły laureatom w kontynuacji nauki, osiąganiu kolejnych sukcesów, stanowiły bodziec do dalszego rozwoju i podbudowały wiarę we własne możliwości.

Od 2007 roku organizację konkursu wspierają tzw. „Poławiacze Pereł”, skupione wokół Fundacji Edukacji Międzynarodowej organizacje społeczne z kilku powiatów Dolnego Śląska. U nich można uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosków. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej Fundacji.

Informacje dla prasy:

Monika Śliwińska – Długosz, Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju programowego i PR

Fundacja Edukacji Międzynarodowej, tel. 071 782 26 27, sliwinska@fem.org.pl

BRAK KOMENTARZY