X Dolnośląskie Forum Kobiet we Wrocławiu

X Dolnośląskie Forum Kobiet we Wrocławiu

13
0
PODZIEL SIĘ

DSC_06

„Z różnic tworzymy wspólną tradycję” – to hasło przewodnie X Dolnośląskiego Forum Kobiet organizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Głównym założeniem imprezy jest prezentacja sukcesów i osiągnięć aktywnych kobiet z terenów wiejskich Dolnego Śląska w sferze społecznej, gospodarczej i kulturalnej.

Jubileuszowe, dziesiąte już forum odbyło się w środę 15 października w siedzibie DODR we Wrocławiu i było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz podsumowania kolejnego roku pracy. W imprezie uczestniczyła liczna reprezentacja z gminy Dzierżoniów: przedstawiciele zespołów muzycznych oraz sołectwa Mościsko z Panią sołtys Danutą Martowłos na czele. W spotkaniu udział wzięła także zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

DSC_07

Podczas forum podsumowano wojewódzki konkurs na „Najciekawszą kronikę wiejską 2014”. Wielki sukces odniosło sołectwo Mościsko, którego kronika zajęła II miejsce.

Uczestniczki forum wysłuchały też kilku wykładów. O „Efektywnym współdziałaniu w grupie” opowiedziała Renata Mikulewicz z Fundacji Ogrody Twojego Sukcesu. Anna Choina z Koła Gospodyń Wiejskich w Jutrzynie wyjaśniła, jak wejść „Z tradycją w nowoczesność”. Wykład „Połączyła nas historia” poprowadziła z kolei Mariola Szczęsna, prezes Stowarzyszenia Srebrna Dolina.

Imprezie towarzyszyły występy ludowego Zespołu Gieni Dudki, a także pokaz tradycyjnych strojów z Dolnego Śląska oraz degustacja regionalnych potraw i produktów.

Gmina Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY