Wzorce przedsiębiorczości z Bawarii

Wzorce przedsiębiorczości z Bawarii

14
0
PODZIEL SIĘ

monachium_2

15 kobiet z Dolnego Śląska prowadzących własne firmy lub działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości przebywało w dniach 20-22 października w Monachium na podstawie umowy zawartej pomiędzy Stowarzyszeniem Aktywność Kobiet we Wrocławiu a Ministerstwem Gospodarki. Dzierżoniów reprezentowały zastępca burmistrza Wanda Ostrowska i Diana Kaczyńska, właścicielka firmy DiART. Celem wizyty było poznanie bawarskich projektów w obszarze aktywizacji przedsiębiorczej kobiet i poznanie dobrych praktyk wsparcia tego sektora w Niemczech.

Partnerem wspierającym pobyt studyjny była Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa (AHK Polska), która jest największą bilateralną organizacją przedsiębiorców w Polsce. Jej zadaniem jest wspieranie kontaktów między firmami z Bawarii i Polski.

monachium_1

W pierwszym dniu wizyty uczestniczki wyjazdu spotkały się z Justyną Lewańską – Konsulem Generalnym RP w Monachium. W kolejnych dniach pobytu odbyły się spotkania, w trakcie których zaprezentowane zostały tematy dotyczące: komunalnej polityki zatrudnienia, pomocy młodym ludziom w wejściu na rynek pracy, projekty dotyczące udzielanego wsparcia na zakładanie własnej działalności gospodarczej, programy realizowane przez miasto w zakresie doradztwa i podnoszenia kompetencji, promocji firm, fachowej obsługi firm.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY