Wyróżnienie dla młodego kompozytora

Wyróżnienie dla młodego kompozytora

7
0
PODZIEL SIĘ

stypendysta_organista_0

Dominik Kozłowski, 17-letni absolwent dzierżoniowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia i Gimnazjum Szkół Sióstr Salezjanek otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w ramach XXVIII Legnickiego Conversatorium Organowego w kategorii A – utwór na organy solo.

Jego kompozycja, razem z kompozycjami innych laureatów, zostanie wykonana przez dr Krzysztofa Urbaniaka na koncercie 9 września w ramach Conversatorium w Ewangelickim Kościele Marii Panny w Legnicy. – Jest to dla mnie szczególne osiągnięcie, ponieważ moim utworem pt.: „Pieśń wieku” zadebiutowałem w kategorii konkursów kompozytorskich i, debiutując, już otrzymałem wyróżnienie – przyznaje Dominik Kozłowski.

Konkurs Kompozytorski na utwór na organy solo oraz utwór na chór i organy był skierowany do kompozytorów młodych, urodzonych po 1977 r. Wpłynęło nań 6 kompozycji. Jury w składzie prof. UMFC dr hab. Paweł Łukaszewski – przewodniczący, dr Dariusz Przybylski, dr Michał Sławecki (szef artystyczny Conversatorium), as. Andrzej Kopeć i Krystyna Kunecka – sekretarz przyznało Dominikowi wyróżnienie.

Młody organista uczęszcza obecnie do Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku. Gra na organach, fortepianie, flecie poprzecznym, waltorni i kornecie. Komponuje, pisze wiersze i opowiadania. A nawet książkę fantasy. W grudniu 2013 r. otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY