Wyróżnienie dla burmistrza Pieszyc i Romana Gabrowskiego

Wyróżnienie dla burmistrza Pieszyc i Romana Gabrowskiego

16
20
PODZIEL SIĘ
Mirosław Obal

Kampania społeczna „Rodzina ma głos”

Ruszyła ogólnopolska akcja społeczna „Rodzina ma głos!”. Organizatorzy – Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz organizacje i środowiska lokalne z ponad 120 miast – będą zachęcały wyborców do czynnego udziału w listopadowych wyborach samorządowych i dokonania świadomego wyboru. Będą promowali również, pomocny w ocenie i wyborze właściwych kandydatów, Dekalog Samorządowca przyjaznego rodzinie. Więcej informacji o akcji na stronie www.rodzinamaglos.pl

Mirosław Obal
Mirosław Obal

Dolny Śląsk został wyróżniony. Właśnie tutaj rozpoczęło się wręczanie Certyfikatów Kandydatom Przyjaznym Rodzinie. W dniu 8 października 2014 odbyła się uroczysta gala, która rozpoczęła się o godz. 10, w sali Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana przy ul. Kuźniczej 11-13. Certyfikat odebrał kandydat na Burmistrza miasta Dzierżoniowa Pan Roman Gabrowski KW PiS. Organizatorzy akcji społecznej „Rodzina ma głos!” przyznali również certyfikat kandydatowi na Burmistrza miasta Pieszyce Panu Mirosławowi Obalowi z KW STOWARZYSZENIE BYĆ DLA PIESZYC, który z powodu wcześniej umówionych ważnych spotkań służbowych nie mógł uczestniczyć w gali. Przyznany certyfikat pan Obal odbierze w najbliższym czasie na gali powiatowej. Podczas planowanej uroczystości będą wręczone również certyfikaty wyróżnionym kandydatom startującym w wyborach samorządowych.

Roman Gabrowski
Roman Gabrowski

Rodzina stanowi podstawę każdej wspólnoty lokalnej. Samorząd terytorialny, który dysponuje odpowiednimi środkami i narzędziami, może i powinien tworzyć warunki służące podnoszeniu jakości i standardu życia rodzin. . Dlatego też, to właśnie rodzina powinna być w centrum uwagi działalności władz lokalnej wspólnoty.

„Samorząd może realnie wspierać i promować wartości, które są dla nas najważniejsze. To on odpowiada za bezpieczeństwo, edukację, kulturę czy politykę społeczną. Tylko od nas i naszego głosu w listopadowych wyborach zależy, jak będzie nam się żyło w naszych małych ojczyznach . Wystarczy świadomie wybrać właściwych ludzi .” – mówi Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Samorządowiec Przyjazny Rodzinie

Dobro najbliższych jest najwyższą wartością dla większości Polaków. Według badań CBOS z 2013 r. „Rodzina – jej współczesne znaczenie i rozumienie”, dla ponad 78 proc. respondentów szczęście rodzinne jest jedną z głównych wartości, którymi kierują się w życiu. Dlatego, podczas II Kongresu Polskiej Rodziny został stworzony Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Przestrzeganie przez radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów spisanych prostych i jednoznacznych zasad gwarantuje prawidłową pracę samorządów na rzecz rodziców i ich dzieci.

W ramach akcji „Rodzina ma głos!” lokalni pełnomocnicy będą poszukiwali kandydatów, którzy pragną działać zgodnie z wartościami określonymi w Dekalogu. Przyszli samorządowcy, wybrani przez lokalne kapituły, składające się z liderów opinii, będą otrzymywali Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Wspólna praca i bezinteresowne zaangażowanie kapituł i pełnomocników w tej kampanii zagwarantują, że Certyfikaty będą przyznane rzetelnie i z należytą rozwagą.

Jak wspierać rodzinę?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem kształtowania wartości i postaw do wychowania dzieci. Z tego powodu, by móc spełniać swoje podstawowe funkcje, powinna mieć odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne. Organizatorzy akcji „Rodzina ma głos!” wskazują prawidłowe z punktu widzenia lokalnych społeczności rozwiązania, jak na przykład dobrze wdrożona karta rodziny czy odpowiednio wykorzystany bon oświatowy.

„Samorząd ma przede wszystkim szanować prawa rodziców, wsłuchać się w ich potrzeby i nie przeszkadzać w wypełnianiu podstawowej roli, tj. wychowawców i opiekunów swoich dzieci. Dobrze byłoby, gdyby wspierał ich – choćby przez odpowiednią organizację szkół, przedszkoli oraz oferty kulturalnej” – mówi Małgorzata Szymańska, rzecznik kampanii „Rodzina ma głos!”

„Rodzina ma głos!”

29 września br. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię „Rodzina ma głos!”

W październiku br. w całej Polsce odbędą się regionalne spotkania, na których wręczone zostaną Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Lista certyfikowanych będzie dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl

Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny powstała aby promować, inicjować oraz wspierać działania podkreślające wartość życia i rodziny. Powstała by pracować nad rozwiązaniami, które stworzą przyjazne warunki dla rodzin w wypełnieniu jej naturalnych funkcji, w myśl zasady: rodzina receptą na szczęście. Oficjalna inauguracja działalności Centrum miała miejsce 15 grudnia 2012 roku. http://www.centrumzyciairodziny.org/

20 KOMENTARZE

 1. No nareszcie wiem w Dzierzoniowie na jakiego kandydata mam zaglosowac – na pana Gabrowskieg z PiS.
  Wiem czym keruje sie w zyciu i jakie wartosci wyznaje a to jest dla mnie wazne. Nie jakies gejowskie tęcze, gender czy lupienie Polski jak to robi Platforma nie Obywatelska

  • Ten „Filip z Konopii” był już wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Proponuję nauczyć się kultury wypowiedzi i na przyszłość polecam bardziej interesować się własnym miejscem zamieszkania.

 2. I tak jest lepszy od tego pożal się Boże Hałaczkiewicza. Ten to dopiero wyskoczył z konopii… z młodymi sześćdziesiatkami lata po targu

 3. Ludzie uczciwi chcacy normalnosci transparentnosci i sprawiedliwosci glosuja na pana Romana Gabrowskiego jest wyrazisty i nie chowa sie POd dziwny komitet. Reprezentuje ugrupowanie z ktorego się wywodzi i nie oszukuje ludzi na starcie wyborów.

   • Cos ci sie POmylilo bo to wlasnie w PO jest ich najwięcej, a jesli nawet z PiS byli, to juz PO okraglym stole odeszli od jego ustalen i dlatego sa przez tę grupę okraglostolowa przesladowani, deprecjonowani. Nie są z Ukladu, który zaprzedal osiągnięcia 10 mln ruchu spolecznego Solidarność. Oczywiscie jak widzimy niektórzy ludzie Solidarności sprzedali sie POokrąglowemu stolowi. Znajdziecie ich na listach OBS i PO

 4. Uwaga!
  Zagrożenie dla Polski i Polaków. Tak rzadzi PO ze serwery obslugiwane sa nie przez Polaków!

  Powierzenie obsługi informatycznej kluczowych instytucji rządowych firmie, która jest w rękach honorowego konsula Federacji Rosyjskiej, to nie wyraz lekceważenia, ale świadomego narażania naszego państwa – mówił w Telewizji Republika Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości i likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych.

  W ten sposób Macierewicz odniósł się do publikacji „Gazety Polskiej”. Tygodnik napisał, że spółka Unizeto będąca pod kontrolą Andrzeja Bendig-Wielowiejskiego, od 2007 r. konsula honorowego Federacji Rosyjskiej, wygrała w ostatnich latach kontrakty na obsługę systemów informatycznych dla KRUS‐u, ZUS-u, Rządowego Centrum Legislacji, kilku największych w Polsce banków, trzech ministerstw, Państwowej Komisji Wyborczej, a nawet Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – jednostki zapewniającej obieg danych w ramach krajowego centrum zarządzania kryzysowego.

  – Ten człowiek wypłynął tuż po katastrofie smoleńskiej, choć nigdy nie był zupełnie w cieniu. Wcześniej lansował go prezydent Kwaśniewski – mówił o Andrzeju Bendig-Wielowiejskim wiceszef PiS.

  Macierewicz nawiązał tu do dziwnej „awarii” serwerów polskiego MSZ w przeddzień katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. – Tamtego dnia nie działała nie tylko poczta resortu spraw zagranicznych, ale wszystkie jej serwery. Próbowano potem tłumaczyć to zalaniem infrastruktury informatycznej wskutek gwałtownej burzy, ale bezsporne jest to, że mieliśmy do czynienia z atakiem hakerskim. Sam informowałem Najwyższą Izbę Kontroli w tej sprawie. I cisza. Opinia publiczna nie wie do dziś, co 9 kwietnia 2010 r. działo się z serwerami tego ministerstwa. Jest to tym dziwniejsze, że NIK właśnie ministerstwu spraw zagranicznych wystawił potem najwyższą ocenę za zabezpieczenia infrastruktury informatycznej – powiedział Macierewicz.

 5. afere – teorię. U was wszystkie afery to są teorie , moze POrozmawiamy o faktach ktore ujawnia NIK i ktore nie mozna schowac POd dywan

 6. Ja, chociaż nie Dzierżoniowianin, pana Gabrowskiego popieram. To przynajmniej uczciwy człowiek z troską i rzeczowo myślący o swoim mieście.

Comments are closed.