Wypuściła psy z klatek w schronisku

Wypuściła psy z klatek w schronisku

18
4
PODZIEL SIĘ

mini_1683017 czerwca po godz. 17:00 oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy został powiadomiony przez pracowników schroniska że nieznana im kobieta pootwierała kojce ze zwierzętami.

Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol, który potwierdził relacje zgłaszających. W rozmowie z pracownikami ustalono, że nieznana im młoda kobieta weszła na teren schroniska i otworzyła kojce w których znajdowały się psy. Zwierzęta rozbiegły się po całym obiekcie.

W wyniku sprawdzenia ustalono, że nic nie zostało skradzione ani zniszczone. Na terenie schroniska zatrzymano 23-letnią mieszkankę gminy Walim, który potwierdziła, że dopuściła się tego czynu. Motywowała to litością dla zwierząt, które wg niej trzymane są w zbyt małych kojcach. Kobieta była trzeźwa i po wylegitymowaniu, przeprowadzeniu rozmowy i wyprowadzeniu poza teren schroniska został zwolniona.

W chwili obecnej dzierżoniowska komenda prowadzi postępowanie sprawdzające w kierunku art. 193 kk tj. wdarcia się przez 23-latkę do ogrodzonego terenu i wbrew żądaniu osoby upoważnionej miejsca takiego nie opuściła.

KPP Dzierżoniów

4 KOMENTARZE

    • Zastanowiłaś się co się stanie jak taki bezdomny piesek spowoduje wypadek w którym zginą ludzie ? Musi ci ktoś zabić matkę, abyś włączyła myślenie ?

Comments are closed.