Wyniki matur-nasz powiat trzeci w województwie!

Wyniki matur-nasz powiat trzeci w województwie!

10
0
PODZIEL SIĘ

powiat dzierżoniówGratulacje należą się maturzystom z powiatu dzierżoniowskiego. Egzamin zdało u nas 75,6 proc. tegorocznych absolwentów. Z tym wynikiem zajmują oni trzecie miejsce na Dolnym Śląsku.

We wszystkich szkołach naszego powiatu – publicznych i niepublicznych – do egzaminu dojrzałości przystąpiło 565 absolwentów z 2014 roku, a zdały go 427 osoby, czyli 75,6 %. To zdecydowanie powyżej średniej wojewódzkiej, która wyniosła 69,5 %. Zdawalność w szkołach publicznych wyniosła 77,4 % natomiast w niepublicznych 33,3 %, co potwierdza wysoki poziom nauczania w szkołach prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski.

Według zestawienia opracowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu ten wynik plasuje nasz powiat na trzecim miejscu wśród 29 powiatów Dolnego Śląska. Kolejny raz powiat dzierżoniowski uplasował się w czołówce pod względem zdawalności egzaminu maturalnego.

Tradycyjnie najlepiej wypadły licea ogólnokształcące, w których maturę zdało w naszym powiecie 86,5 % absolwentów (Dolny Śląsk: 79,8%). Podobnie jak w całym kraju nieco słabszy wynik uzyskały technika – Dolny Śląsk: 51,9 %. W naszym powiecie ten wynik był również wyższy od średniej na Dolnym Śląsku, która wyniosła 54,0%.

Podane dane mogą się jeszcze poprawić, bo część osób, które nie zdały matury, ma możliwość powtórnego przystąpienia do egzaminu dojrzałości w sierpniu br.

starostwo powiatowe

BRAK KOMENTARZY