WYNIKI DZIAŁAŃ PN. „ZWOLNIJ – DOJEDZ DO CELU”

WYNIKI DZIAŁAŃ PN. „ZWOLNIJ – DOJEDZ DO CELU”

12
0
PODZIEL SIĘ

kontrola_radar_4_z_radomia8 września br. policjanci ruchu drogowego prowadzili na dolnośląskich drogach wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pod kryptonimem „Zwolnij – dojedź do celu”. Funkcjonariusze w trakcie trwania akcji sprawdzali przede wszystkim, czy kierujący pojazdami stosują się ograniczeń prędkości i czy podróżują zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Działania prowadzone w dniu 8 września 2014 roku w godzinach od 6.00 do 22.00, polegały na ujawnianiu sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również na napiętnowaniu ich negatywnych zachowań, a także wyrobieniu przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

Akcję policjanci przeprowadzili współpracując z innymi służbami. W czasie jej trwania funkcjonariusze wykorzystali sprzęt pomiarowy m.in. video-rejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Na drogach działały patrole poruszające się pojazdami oznakowanymi jak i nieoznakowanymi. Policjanci oprócz prędkości zwracali również szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci skontrolowali prawie 1600 pojazdów, z czego w ponad 600 przypadkach ujawnili przekroczenie dozwolonej prędkości, a w 47 – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Z uwagi na fakt, iż w dalszym ciągu jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków, tego typu akcje będą przeprowadzane na dolnośląskich drogach również w przyszłości.

podkom. Kamil Rynkiewicz

BRAK KOMENTARZY