Wyjazd grupy nauczycieli SP 9 do Londynu

Wyjazd grupy nauczycieli SP 9 do Londynu

6
0
PODZIEL SIĘ

Trzech nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie gościła w dniach 20-25 czerwca w Newbury Park Primary School w Londynie. Wyjazd był związany z podsumowaniem projektu Comenius „What we want – building for the future of Europe”, realizowanego ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Holandii w latach 2012-2014.

 w_urzedzie_miasta_w_londynie

Celem spotkania nauczycieli szkół partnerskich w szkole koordynującej projekt było podsumowanie wszystkich działań projektowych i napisanie raportu końcowego. Nauczyciele wzięli również udział w ceremonii zaprzysiężenia kilkunastu emigrantów związanej z otrzymaniem przez nich brytyjskiego obywatelstwa. Uroczystość miała miejsce w londyńskim odpowiedniku naszego Urzędu Miasta. Ważnym punktem programu było również spotkanie z urzędującym aktualnie merem oraz wpis do Księgi Pamiątkowej.

Nauczyciele zwiedzili Londyn i jego największe atrakcje, tj. London Eye, Oceanarium, Tower Bridge czy Pałac Buckingham. Niewątpliwą atrakcją była również wizyta w Globe Theatre i spektakl „Juliusz Cezar” Szekspira w oryginale.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY