„Wyjazd edukacyjno-integracyjny dla samotnych matek”

„Wyjazd edukacyjno-integracyjny dla samotnych matek”

21
0
PODZIEL SIĘ

Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielawie realizując Program Rewitalizacji Społecznej pt. „Bielawskie Centrum Aktywności Lokalnej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w dniach 25-26 czerwca zorganizował 2 dniowy wyjazd edukacyjno – integracyjny dla 8 matek samotnie wychowujących dzieci – wraz ze swoimi pociechami.

DSC01113

Grupa 28 osób wybrała się do do Parku Narodowego Gór Stołowych, stacjonowaliśmy w miejscowości Karłów.

Program wycieczki przewidywał odwiedzenie i zabawę w Parku Dinozaurów w Karłowie. Na powierzchni 8300 m2 znajdowało się 30 figur odzwierciedlających prehistoryczne zwierzęta.

Atrakcją drugiego dnia wycieczki było wejście wraz z przewodnikiem na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych. Uczestnicy w przystępny, dowcipny i interesujący sposób zostali zapoznani przez przewodniczkę z legendami Gór Stołowych.

Ponadto w trakcie trwania wyjazdu odbyły się zajęcia mające na celu integrację matek z dziećmi, wzmocnienie więzi rodzinnych, naukę organizacji czasu wolnego dzieci, wsparcie w codziennych trudnościach oraz zapoznanie z metodami wychowawczymi.

Zajęcia minęły w bardzo przyjaznej, pełnej dobrego humoru i radości atmosferze.

Największym podziękowaniem dla nas jako organizatorów był uśmiech na twarzach zadowolonych uczestników.

Wróciliśmy podekscytowani i pełni wrażeń z pytaniami o kolejne możliwości spędzenia czasu w takiej formie.

 logotypy_ciag_znakow BCAL

OPS Bielawa

BRAK KOMENTARZY