Wygrana z Sobieskim Żagań na inaugurację II ligi w Bielawie

0
UDOSTĘPNIJ

BBBBvsSobieski2014-2015

W sobotni wieczór w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością siatkarze Beewatec Bielawianka Bester Bielawa pokonali 3:0 zespół WKS Sobieski Żagań. Można by rzecz patrząc na wynik spotkania, że to był łatwy mecz, ale tak w rzeczywistości nie było.

Goście przyjechali do Bielawy w niemal identycznym zestawieniu w jakim grali przed rokiem, zaś w naszym zespole w pierwszej szóstce plus libero wystąpiło 5-ciu nowych zawodników w porównaniu z poprzednim sezonem. Stąd jeszcze w niektórych momentach widać było czasami brak zgrania. Sama gra jednak cieszyła oko dosyć licznie zgromadzonej na hali publiczności. Widać było to czego przed rokiem nieco zabrakło, w szczególności w elemencie zagrywki, w której to niemal roznieśliśmy przeciwnika w ważnych fragmentach poszczególnych setów. Trener BBBB Marcin Jarosz w ogóle nie korzystał z siatkarzy znajdujących się w kwadracie dla rezerwowych, co także świadczy o tym, że mimo drobnych przestojów zawodnicy znajdujący się na parkiecie dobrze realizowali założenia taktyczne na każdej pozycji.

Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się już praktycznie na początku tej partii, kiedy to rozpoczęliśmy od prowadzenia trzypunktowego, a po asie serwisowym Łukasza Jurczyńskiego przewaga ta wzrosła do czterech punktów (7:3). Przy wyniku 9:5 pierwszy czas wykorzystał trener Sobieskiego Michał Baumgarten, ale zaraz po nim swoją silną i precyzyjną zagrywkę odpalił nasz nowy przyjmujący Marek Wawrzyniak, zdobywając trzy punkty po rząd bezpośrednio w tym elemencie. Wyszliśmy na prowadzenie 12:5 i wówczas o kolejny czas poprosił trener gości. Wiadomo było, że będzie już ciężko odrobić przeciwnikowi taką stratę, zważywszy że BBBB grała dalej konsekwentnie w zagrywce. Po kolejnych dwóch asach kapitana Michała Glinki uzyskaliśmy 10-cio punktową przewagę, którą dociągnęliśmy do samego końca seta.

Seta drugiego rozpoczęliśmy od wyniku 0:4, ale już po chwili mogliśmy się cieszyć z prowadzenia 6:5. Jednak od tego momentu to goście zdobyli cztery punkty z rzędu i ponownie byli na prowadzeniu 6:9. Trzypunktową przewagę utrzymywali do stanu 15:18 a po ataku Michała Glinki w taśmę wynik zrobił się jeszcze bardziej niebezpieczny. W kolejnej akcji Kamil Durski ponowił rozegranie do naszego środowego, który mocnym atakiem zrehabilitował się za poprzednią akcję i wówczas w polu zagrywki pojawił się Marek Wawrzyniak. Marek nie wstrzymał ręki i podobnie jak w pierwszym secie posłał kilka po rząd trudnych zagrywek, zdobywając bezpośrednio trzy punkty i wyprowadził zespół BBBB na jednopunktowe prowadzenie 20:19. Goście po chwili wyrównali, ale końcówka należała już do naszych siatkarzy, którzy dobrze bronili i kontrowali, zaś w ekipie Sobieskiego pojawiało się coraz więcej błędów na siatce. W ostatniej akcji seta piękną obroną popisał się nasz nowy libero Grzegorz Kukla, dzięki czemu mieliśmy możliwość zakończyć go już w pierwszej piłce setowej i wyjść na prowadzenie w meczu 2:0.

Trzecia partia rozpoczęła się remisowo do stanu 4:4, ale wówczas odskoczyliśmy i po asie serwisowym Michała Glinki mieliśmy cztery oczka przewagi 9:5. Długo jej jednak nie utrzymaliśmy, bowiem siatkarze Sobieskiego wyrównali przy wyniku 12:12. Mniej więcej remis utrzymywał się do stanu po 17, no i wówczas po raz trzeci w tym spotkaniu odpalił zagrywką Marek Wawrzyniak. Zdobył trzy asy a w jednej akcji zatrzymany został bezbłędny do tego momentu atakujący Żagania Piotr Sajdak. Bielawianka prowadziła wydawałoby się bezpiecznie 21:17, jednak goście walczyli i zmniejszyli ta stratę do jednego punktu (23:22). Trener Marcin Jarosz poprosił wówczas o czas dla swojego zespołu. Ten podziałał mobilizująco na naszych siatkarzy i dwie kolejne akcje należały już do nas, dzięki czemu mogliśmy się cieszyć z wygranej w meczu za trzy punkty i bez straty seta.

Beewatec Bielawianka Bester Bielawa vs WKS Sobieski Żagań 3:0 (16, 21, 22)

BBBB: Strubbe, Durski, Glinka (K), Tomiałowicz, Jurczyński, Wawrzyniak, Kukla (libero) oraz Kapczuk, Surtel, Leński, Polakowski, Prokopowicz

Sobieski Żagań: Matyja, Bartnik, Judycki, Radomski, Śląski (K), Sajdak, Pigla (libero) oraz Baumgarten, Bogdanowicz, Kiełbus, Talkowski, Strykowski

Dwa kolejne spotkania w II lidze zespół Beewatec Bielawianki Bester rozegra na wyjeździe kolejno za tydzień o godz. 18:00 z MKS Olavia Oława i za dwa tygodnie w Sulechowie z Orionem. Na parkiet w SP 10 w Bielawie powrócimy dopiero za trzy tygodnie (25 października o godz. 18:00 zagramy z Siatkarzem Oleśnica).