WYBORY DELEGATÓW DO WOJEWÓDZKIEJ RADY MŁODZIEŻY

WYBORY DELEGATÓW DO WOJEWÓDZKIEJ RADY MŁODZIEŻY

27
0
PODZIEL SIĘ

WYBORY DELEGATÓW DO WOJEWÓDZKIEJ RADY MŁODZIEŻY W OSIW W ZĄBKOWICACH ŚL.

20141009_093913

9 października w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śl. odbyło się Rejonowe Spotkanie Przedstawicieli Samorządów z jednostek : HP Bielawa, HP Wałbrzych, HP Bystrzyca Kłodzka, HP Ziębice , HP Świdnica, OSiW Ząbkowice Śl. oraz uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie- uczniowie ZS nr 2 w Dzierżoniowie w osobach: Nikola Sołtysiak i Marcelina Długosz. Celem spotkania było wybranie dwóch delegatów jako przedstawicieli do Wojewódzkiej Rady Młodzieży.

Spotkanie rozpoczęła pani Kierownik Krystyna Zerbok – witając zgromadzonych uczestników. Następnie odbyły się zajęcia integracyjne. Młodzież uczestniczyła w grach i zabawach , które miały na celu wzajemne poznanie się uczestników. Młodzież rozmawiała o swoich planach i umiejętnościach. Zorganizowano również giełdę pomysłów, którymi dzielili się między sobą wychowankowie w celu wykorzystania ich we własnych jednostkach.

gielda_pomyslow[1]

Następnie odbyło się głosowanie młodzieży . W drodze demokratycznych wyborów wybrano dwie delegatki ,największą ilością głosów: Anitę Rychter z HP Ziębice oraz Aleksandrę Zabiegałę w OSiW w Ząbkowicach Śl.

W tym czasie obecna na spotkaniu kadra wychowawcza uczestniczyła w szkoleniu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym prze ratownika medycznego z Zespołu Służb Ratowniczych w Ząbkowicach Śl.

Nasi młodzi samorządowcy spotkali się również z zastępcą Starosty Powiatu Ząbkowickiego – panem Ryszardem Nowakiem, który oprócz omówienia swojej działalności jako samorządowca udzielił wszystkim dodatkowo lekcji patriotyzmu i historii.

Wszyscy uczestnicy spotkania następie udali się na wycieczkę po zabytkach Ząbkowic Śl. Zwiedzili Krzywą Wierzę, Regionalną Izbę Pamiątek oraz ruiny zamku.

zwiedzanie_zabytkow_Zabkowic_Sl_[1]

Po powrocie do placówki i smacznym obiadku odbyło się podsumowanie spotkania. Po zabawnym występie tanecznym chłopców z OSiW odbyło się wręczenie pamiątkowych upominków ufundowanych przez Urząd Miasta w Ząbkowicach Śl. oraz DWK OIHP we Wrocławiu.

Wszystkim dopisywał humor i panowała miła atmosfera. Młodzież wyraziła chęć częstego uczestniczenia w takich między hufcowych spotkaniach, gdyż dostarczają one wielu nowych doświadczeń.

Tekst : Jolanta Tańcula

Zdjęcia : Anna Iberle

BRAK KOMENTARZY