Wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Dzierżoniowa

Wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Dzierżoniowa

6
1
PODZIEL SIĘ

W dniu 11 lipca 2017 roku odbyło się spotkanie funkcjonariuszy dzierżoniowskiej Komendy Powiatowej Policji z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. W spotkaniu udział wzięli dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych tutejszej Komendy oraz Strażnicy Miejscy, a prowadzili je asp. szt. Dariusz Szmigielski – Naczelnik Wydziału Prewencji oraz Andrzej Mich – Komendant Straży Miejskiej. Spotkanie poświęcone było wspólnym przedsięwzięciom w ramach realizowanych działań wynikających z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od stycznia do lipca 2017 roku poprzez KMZB do jednostki w Dzierżoniowie wpłynęło 1295 zgłoszeń mieszkańców, z tego potwierdzonych zostało 435, niepotwierdzonych 787, pozostałe zagrożenia są w trakcie weryfikacji. Natomiast w samym lipcu Komenda w Dzierżoniowie otrzymała 129 zgłoszeń, z których tylko 7 nie zostało potwierdzonych. W trakcie weryfikacji są 72 nowe zgłoszenia. Krajowa Mapa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Dzierżoniowa, a funkcjonariusze dzierżoniowskiej Komendy każdorazowo zachęcają by z niej korzystać. Stanowi ona platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem.

Podczas spotkania omówione zostały zagrożenia, które w ubiegłych miesiącach zostały zgłoszone przez mieszkańców za pośrednictwem KMZB. Uczestniczący w spotkaniu wnikliwie przeanalizowali zgłoszenia, dokonali oceny miejsc szczególnie zagrożonych i wypracowali wspólne rozwiązania problemów. Spotkanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Dzierżoniowa. Przedstawiciele Policji oraz Straży Miejskiej Dzierżoniowa zaplanowali wspólne działania zarówno profilaktyczne jak i porządkowe w celu zapewnienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.