Wraca syn marnotrawny – Piotr Łyżwa powalczy w Bielawie?

Wraca syn marnotrawny – Piotr Łyżwa powalczy w Bielawie?

30
97
PODZIEL SIĘ

Z naszych ustaleń wynika, że to Piotr Łyżwa będzie kolejnym kandydatem na burmistrza Bielawy z ramienia Porozumienia dla Bielawy. Polityk Platformy Obywatelskiej, obecny radny powiatu dzierżoniowskiego już 4 lata temu mocno zagroził burmistrzowi Bielawy. Po rezygnacji z kandydowania przez Joannę Mesjasz ugrupowanie musi szybko podnieść się z kolan i wystawić postać, która może zmierzyć się z urzędującym burmistrzem.

AFM_2086_pp-tile
To najprawdopodobniej Ci Panowie powalczą o fotel burmistrza jesienią. Od góry: Piotr Łyżwa, Bartosz Skwara, Patryk Hałaczkiewicz, Ryszard Dźwiniel

Taką postacią jest właśnie Piotr Łyżwa – który 4 lata temu „o włos” wybory przegrał. Jednak po porażce z 2010 roku, podobno polityk nie chciał już wracać do tematu startu na urząd burmistrza. To wszystko jednak weryfikuje sytuacja na lokalnej scenie politycznej i jeśli jest „potrzeba” –  trzeba się dostosować. Polityk wróci więc na arenę polityczną trochę jako syn marnotrawny, bo swoją idealną kandydatkę Porozumienie już wystawiło na samym starcie. 

Jak to wyglądało 4 lata temu?

Na Ryszarda Dźwiniela, startującego z własnego komitetu wyborczego, głosowało w 2010 roku w I turze 3601 bielawian (36,08%). Na Piotra Łyżwę (PO), głosowało 2483 osoby (24,88%).

Panowie stoczyli prawdziwy bój w drugiej turze, Ryszard Dźwiniel zdobył 3528 głosów, czyli 50,66%. Jego kontrkandydat Piotr Łyżwa był tuż za nim. Wyborcy oddali na niego 3436 głosów, czyli 49,33%. Frekwencja w Bielawie wyniosła 26,43%.  

90 głosów zadecydowało o wybraniu na kolejną kadencję Dźwiniela.

Piotr Łyżwa zapytany o to, czy na pewno będzie kandydował odpowiedział: „Wiem, że jest taka opcja natomiast wiem też, że w Porozumieniu trwa jeszcze debata, nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam temu.”

Jeśli padnie taka propozycja zgodzi się Pan kandydować?

 – Przemyślę to wtedy.

Jacek Grzebieluch na moje pytanie o tę kandydaturę odpowiedział: – Piotr Łyżwa to poważny człowiek.

Możemy wiec spokojnie stwierdzić, że bój o urząd burmistrza rozegra się pomiędzy czterema kandydatami. Swojego startu nie potwierdził już tylko Patryk Hałaczkiewicz i właśnie polityk PO. Piotr Łyżwa z pewnością jednak wystartuje, jeśli nie z samego Porozumienia dla Bielawy, to z listy PO – jeśli w  Porozumieniu dojdzie do niezgodności zdań.

Więcej na ten temat w piątkowym Dzierżoniowskim Tygodniku Powiatowym

97 KOMENTARZE

 1. Tyyyyyyyyyylko nie Łyżwa! Z tego zestawu jedynie ten Hałaczkiewicz wygląda sensownie.

 2. Popieram. Znam Patryka i to naprawdę niegłupi koleś. A Ryszardowi D. należy już podziękować 😛 Choćby za sprawę zbiornika.

 3. Łyżwa znów będzie miał w programie jedynie by staruszkom mieszkania zabierać i by wspierać interesy Grzebielucha. To PdB jest żałosne!

 4. Z tej czwórki trzech działa w lokalnej polityce od lat… i NIC nie zrobili dla Bielawy. Kolej na Hałkę 😀

 5. Piotr Łyżwa zgodził się zastępować wybranego wczesniej najlepszego kandydata. Panie Piotrz więcej szacunku dla siebie. Jakiś tam dorobek pan ma więc po co sie rozdrabniać.

  • Kandydat z odzysku, zero świeżości. I to skompromitowane PO, pytanie czy PIS chce popierać PO w świetle tego co mówi Kaczor?

 6. kolej dla dla młodych, wykształconych i niezależnych partyjnie, z całej czwórki tylko patryk hałaczkiewicz, szkoda że nie startuje dr brzezinski

  • tylko nie marionetka Halaczkiewicz pelen apetytu. Ale nic z tego, najrozsadniejszy z nich jest pan Łyzwa

    • Jeśli pan P. Łyźwa wystartuje to ma on bardzo duże szanse wygrać z R. Dźwinielem. Przecież nie miał żadnych mediów (Wiad. Bielawskie, Doba, TVSudecka, Tyg. Dzierżon.) po swojej stonie a uzyskał tylko o 92 głosy mniej.

   • czyja marionetka? Jak dotąd działa niezależnie, najpierw odciął się od p. Mesjasz, nie jest związany z żadną organizacją i ma własne pomysły.

 7. Ja tu czegoś nie rozumiem. Porozumienie składa się z PO, PIS i OBS wyłonili tzw. niezależnego kandydata. To też rozumiem. Potem okazało się , że ten niezależny kandydat startował już z PSLu. Dobrze mogli tego nie wiedzieć. Ale teraz PIS z p. Skibniewską maja poprzeć człowieka platformy. Przecież Łyżwa to ich człowiek. Czy ktoś z kierownictwa PISu wie co wyrabia ta p Skibniewska. Mam wrażenie, że nie.

    • Startował też z listy Bielawskiej Akcji Wyborczej oraz Społecznego Ruchu Odnowy. Nigdy nie utożsamiał sie z żadną partią polityczną. Utożsamia się zapewne z Kościołem katolickim. To dobrze o nim świadczy.

  • oj wiemy,wiemy i dziwimy sie ze wladze PiSu nie reaguja a wrecz przeciwnie POpieraja to na czele z p. Zalewską

 8. Czas na zmiany, a te mogą wprowadzić tylko ludzie ze świeżym spojrzeniem, z pomysłami i inicjatywa. Panowie Dzwiniel, Łyżwa i Skwara, jak sie patrzy na to co robią i co mówią, tych cech nie maja. Utrzymanie status qou pewnie dla niektórych jest wygodne, ale Bielawie korzyści nie przysporzy.

 9. Piotr Łyżwa nie jest politykiem PO. Startował tylko 4 lata temu z poparciem PO i tyle. Nie wstąpił do tej ani innej partii. Choć w poglądach i religijności to zapewne bliżej mu do PiS. Wg mnie to on jest raczej niezależny. W poprzednich wyborach na burmistrza Bielawy nie wiele mu brakło. Jest długo samorządowcem i porźpządnym człowiekim, więc jeśli będzie faktycznie kandydatem z poparciem tego Porozumienia dla Bielawy to ja i moja rodzina go chętnie poprzemy.

  • Jest PORZĄDNYM człowiekiem. Bardzo porządnym. 🙂 Przepraszam za błędny zapis tego słowa.

   • to dewot, żaden burmistrz z niego, bez ambicji, facet nie ma po prostu jaj, co on zrobił dla miasta przez tyle lat politykowania? nic

    • Dewot? A może po prostu człowiek religijny, z zasadami. Bez ambicji? To by nie startował na burmistrza! Zrobił na pewno więcej niż pozostali.

     • nic nie zrobił dla bielawy, łyżwa zrobił z polityki swój zawód, takim jak on,czy dźwiniel mówimy nie! czas na zmiany,bielawa nie może być skansenem partyjnych rozgrywek!

 10. Dokładnie,popieram zdanie przedmówcy.Uczciwy i bezpartyjny,samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem,na pewno żaden syn marnotrawny.Powodzenia p.Piotrze 🙂

  • Racja! Ja jeszcze dodam że to całkiem skromny i uczciwy człowiek.

   • skromny i uczciwy, tego zapewne sie wymaga od burmitsrtza. Co tam jakies zarzadzanie. By to miasto rozruszać, trzeba kogoś z jajami, kto wejdzie wszędzie by ściągnac inwestorów czy załatwić środki z UE dla miasta. Skromny i uczciwy człowiek to moze księdzem zostac a nie burmistrzem.

 11. a im spada
  wewnętrzne sondaże PO są jeszcze bardziej miażdżące dla tej partii niż to publicznie dostępne. Wedlug ostatniego badania zamówionego przez partię Tuska poparcie dla PO spadlo do 20%, z kolei Prawo i Sprawiedliwość popiera 40% badanych

 12. Łyżwa może i jest uczciwy, ale kompletnie niesamodzielny i nieudolny! Samo to, że daje się rozstawiać i jest od razu do dyspozycji jak Mesjasz się wycofała świadczy o słabości i miękkości. To Grzebieluch będzie rządził Bielawą jeśli Ł. wygra. A że oni w niego nie wierzą to niech świadczy to, że go nie wystawili od razu. Zresztą Łyżwa był też w koalicji z Dźwinielem kiedyś więc jak może go krytykować uczciwie? Potrzebny jest ktoś spoza układu. Takim kimś jest wg mnie Patryk Hałaczkiewicz.

  • Ale za PH nie stoi żadna poważna organizacja czy partia. A za PŁ będzie stać PO, PiS i OBS oraz Akcja Katolicka, a może i ze 2 stowarzyszenia.

   • Żadnej z tych organizacji nie uważam za poważną. Wszyscy mają po 5 członków na krzyż w Bielawie, którzy od lat tylko kombinują jak sobie coś załatwić. Akcja Katolicka??? Hahaha! Oni już się skompromitowali protestując przeciw koncertowi Dody. Bielawski taliban 🙂 Niech popierają, tylko odbiorą Łyżwie głosy.
    Za Hałaczkiewiczem stoją bielawianie… zwykli ludzie, nie umoczeni w tym lokalnym bagienku. To jego atut i to się powinno liczyć, a nie śmieszne organizacyjki z jeszcze śmieszniejszymi Domagałą i Grzebieluchem.

    • Dlaczego podważasz jedyne prawicowe organizacje w mieście? Jesteś z lewicy i/lub ateistą? Protest AK wobec obscenicznej Dody, która skazana została za obrazę uczuć religijnych nie podaobał Ci się? A dlaczego? Czy wolisz żyć w świecie bez zasad i ograniczeń? Przeszkadzaja Ci osoby, które uznają 10 przykazań?

     • Tak przeszkadzał mi, gdyż jak komuś nie podoba się ta Pani to po prostu nie idzie na jej koncert i tyle. Jeśli by dokonała obrazoburczych czynów to wtedy można by krytykować, ale nie przed faktem. Zresztą za nic nie została skazana i nic wielkiego wcześniej nie zrobiła… A co do pytania o moją wiarę, to jest nie na miejscu drogi Zet, ale odpowiem. Jestem katolikiem. Ci państwo z Akcji są za to fanatykami. Jeszcze próbują czymś tak żałosnym zaistnieć w mediach. A co do dekalogu jeszcze, to akurat Ci, co najgłośniej o nim krzyczą w rzeczywistości mają z nim najbardziej nie po drodze 🙂
      P.S. Łyżwa to najgorsze co to miasto może spotkać!

      • Mylisz się, Krulu. Polskie Radio podało na swej stronie: „SENSACYJNY WYROK: DODA SKAZANA. 5 tys. zł grzywny ma zapłacić piosenkarka po tym, jak w jednym z wywiadów prasowych określiła autorów Biblii jako „naprutych winem i palących jakieś zioła”. Sąd rejonowy dla Warszawy – Mokotowa uznał, że piosenkarka Dorota Rabczewska obraziła tymi słowami uczucia religijne dwóch osób.”
       Całość zobacz tu: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/518195,Sensacyjny-wyrok-Doda-skazana

      • W prawdzie Doda odwołała się od tego wyroku, jednak: „Wina i społeczna szkodliwość przypisanego oskarżonej czynu są znaczne, a sąd pierwszej instancji prawidłowo rozpoznał sprawę – orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie w uzasadnieniu wyroku podtrzymującego skazanie w czerwcu br. Doroty „Dody” Rabczewskiej na grzywnę za obrazę uczuć religijnych.

       Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał 18 czerwca wyrok sądu pierwszej instancji, skazujący Dorotę „Dodę” Rabczewską na 5 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych.”
       Całość tutaj: http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,10895,biblia-doda-wyrok-i-jego-uzasadnienie.html

   • Stoją za Łyżwą PO PIS i OBS. Toż to śmieszne te partyjki w Bielawie nie maja nic do powiedzenia. Mają po kilku członków i nic pozatym.

    • Bielawa to małe miasteczko, 22 tysiące mieszkańców, brak dużych zakładów pracy (największy pracodawca to Burmistrz) brak przygotowanych atrakcji turystycznych, poza głównymi ulicami i osiedlami miasto zaniedbane (jadąc Lotniczą widoki jak z streetview z zapadłej Rosji czy Ukrainy, pola burzanów i góry śmieci). Taka właśnie jest Bielawa, dobrze znać proporcje, tu każda partia będzie kanapowa i lekkośmieszna. I dobrze, nie potrzeba nam tu żadnej polityki, żadnych Tusków, Kaczyńskich i Millerów. Prawdaż?

   • PH strtowal kiedys od Dudkiewicza namaszczony przez Adasia, a teraz Dudkiewicz gra w jednej druzynie z PO.To ten od Baumana

   • A ty bez partii nie potrafisz się wysikać, zjeść śniadania – czy o co Ci chodzi… Tak lubisz partie? Masochista? Przecież polskie partie to żenada, wodzostwo, zaprzeczenie demokracji.

 13. Tak kandydatka uciekla to na kolanach po kogos kogo wczesniej nie chcieli zalosne ja tam mysle ze postawie na mlodego Patryka bo skwary wogule nie biore pod uwage chlopczyk od kapturow

  • Jeśli tak złośliwie myślą i piszą zwolennicy pana PH,jak powyższy anonim, to jemu nie wróżę dobrego wyniku wyborczego. Chrześcijanin daży szacunkiem (a powinien nawet miłością) swojego przeciwnika. Dlatego wolę skromnego i pobożnego PŁ od pozostałych super ambitnych kandydatów.

   • Czy aby nie lubisz ambitnych, bo sam taki nie jesteś? Nie rozumiem, jak można czynić zarzut komuś, że jest ambitny. Homosovieticus?

 14. Skromny i pobożny! Naprawdę świetne kompetencje dla burmistrza 🙂
  Ciekawe czy dalej jego jedynym programem jest zabieranie mieszkań staruszkom i oddawanie młodym 🙂 Dźwiniel go 4 lata temu zmiażdżył w dwóch debatach, zmiażdży go i tym razem! Każdy, byle nie taki oszołom!

  • tylko nie łyżwa, to kandydat na którego nawet nie stawiało porozumienie, czas na młodych na hałaczkiewicza albo brzezińskiego przynajmniej są bezpartyjni

   • P. Łyżwa też jest bezpartyjny. Ma natomiast bardzo duże doświadczenie w pracy samorządu, gdzie funkcjonuje dłużej od R. Dźwiniela. Był radnym miasta, a teraz powiatu. Był Przew. Rady Miasta i członkiem Zarządu Powiatu. Który z pozostałych kandydatów ma tak ogromne doświadczenie ? !

     • Uwikłany? A może po prostu doświadczony? Byłby uwikłany gdyby wstąpił do PO jak mu proponowano i byłby wtedy członkiem Zarządu Powiatu lub Przew. Rady Powiatu. On jednak pozostał bezpartyjny i nieuwikłany.

     • A jeśli jak twierdzisz jest bez ambicji i woli walki to zapewne nie wystart

      • to zapewne nie wystartuje na burmistrza i Twój bardzo doświadczony PH ma wtedy pewną wygraną. Zatem nie musisz już się martwić.

      • martwią mnie stare odgrzewane kotlety z układów politycznych Bielawy, doświadczenie? tego sięmożna nauczyć, gorzej gdy te same doświadczenia fachowcy źle wykorzystują, chcemy nowego człowieka na stanowisku burmistrza

      • Doświadczenia nie można się nauczyć. Można je zdobywać latami wytężonej pracy. Dlatego pan Łyżwa ma tak dużą przewagę nad tymi dwoma 30-latkami. A uczciwością przebija obecnego burmistrza. Mam nadzieję, że wystartuje.

      • Pan ŁYŻWA DROGI KOLEGO to jak dobrze pamiętam spółpracował z Dźwinielem.

      • A P. Hałaczkiewicz współpracował z R. Dutkiewiczem, który obecnie współpracuje z PO. Natomiast B. Skwara bardzo długo współpracował z R. Dźwinielem i SLD. I czy coś znaczącego wynika z tych porównań? Raczej nie.

      • łyzwa jest uwikłany w polityczne układy i układziki, brzydzę się fałszywą skromnością i pobożnością i taki siedzi w pierwszych rzędach w kościele

 15. Pan Piotr Łyżwa jest bardzo porządnym człowiekiem. Na pewno będzie miał poparcie Bielawy.

  • porządny, taki cichy skromny po prostu facet bez ambicji, na burmistrza absolutnie tu musi być facet z jajami, konkretny

 16. to że w pierwszej ławce w kościele siedzi to nie znaczy że porządny, chodzić do kościoła na burmistrza to za mało, facet siedzi w polityce długie lata, co on zrobił konkretnego dla bielawy! nic, on siedział w radach miejskich,powiatowych i? debatował, debatował, i co dalej? nic

  • A w czym Ci przeszkadza pobożność tego pana? Wolisz cynika, chorobliwie ambitnego czy postkomunistę?

   • Z pewnością lepszy od idioty bez matury zatrudniające koleżkę z czerwoną od przepicia facjatą.

  • Przy okazji, ktoś cokolwiek zrobił dla Bielawy? Tak całkiem na serio, możecie wymienić choć jednego człowieka, który zasłużyłby się czymkolwiek sensownym i wymiernym dla tego miasteczka?

   Nie, Dierig i Krause to nie ta bajka. Ktoś jeszcze?

     • Chyba nie po to się zjednoczyli dla dobra Bielawy, aby teraz się rozstawać. Mam nadzieję że to Porozumienie dla Bielawy wytrwa i pokona byłego sekretarza PZPRu. Społeczeństwo bielawskie potrzebuje nowego, wykształconego i uczciwego gospodarza. Trzymam za PdB mocno kciuki.

 17. Szanowna pani redaktorko artykułu o „powrocie syna marnotrawnego”,proszę nie używać tego zwrotu w stosunku do p.P.Łyżwy,ponieważ P.Łyżwa nigdu nie popełnił błędu czy zgrzeszył po wyborach 2010r,został radnym powiatowym i przynależy do klubu radnych z tej opcji politycznej z której startował czyli PO.Z tej racji błędem jest stosować zwrot zapożyczony z ewanglii wg św.Łukasza o synu marnotrawnym. Nawet pisząc tylko dla lokalnego tygodnika trochę wiedzy i szacunku dla czytelników.

 18. łyżwa to facet bez jaj, nawet rozmawiać nie umie, rysiek go zagnie na każdym kroku, żenada,stary polityczny kotlet łyżwowy już nie smakuje

  • W jednym zdaniu tyle głupot zawarł anonim. P. Łyżwa w Bielawie do tej pory nie rządził a jest szlachetnym człowiekiem w przeciwieństwie o obecnego burmistrza.
   Czy Rysiek ummie rozmawiać ? Moim zdaniem nie bo posługuje się językiem towarzyszy z byłego PZPR-u.

 19. To dlaczego lokalne bielawskie PO szukało kandydata na burmistrza poza mieszkańcami Bielawy? Dlaczego od razu nie wystawili człowieka, który o włos przegrał z Dźwinielem? Czy to w porządku tak się zachować wobec swojego człowieka? Ale oni jak zawsze szukają winnych wszędzie tylko nie u siebie. Czy panowie działacze bielawskiego PO macie nas mieszkańców za durni? A co wy takiego dla nas zrobiliście? To samo OBS i PiS. Więc zanim zobaczycie cudze pod lasem, zauważcie swoje pod nosem…

  • A skąd wiesz czy nie pytali go pół roku temu i wtedy nie chciał, a teraz może już rozważa taką możliwość. Warto zapytać pana PŁ o to, a nie snuć dziwne przypuszczenia. A ponadto nie wiem, czy dobrze kombinujesz przypisujac temu panu przynależność do PO. Przecież jest, z tego co mi wiadomo, bezpartyjny. I mam nadzieję, że taki pozostanie, bo wysoko cenię jego uczciwość i możliwości, zwłaszcza na pokonanie „odwiecznego sekretarza”.

   • Skoro jest tak jak piszesz, to jeszcze bardziej pogrąża i działaczy Prozumienia i pana Łyzwę. Pół roku temu nie chciał, a teraz jak narobili bigosu to chce? Jesteście niewiarygodni, jeżeli nie potraficie dogadać się we własnym gronie to jak poradzicie sobie z rządzeniem w mieście?

    • Czyżbyś był zwolennikiem obecnego burmistrza? Jego podwładnym bojącym się zmiany włoodarza? A może kumplem któregoś z tych 30-latków pragnących nagle zostać burmistrzem? Twoja napastliwość, „Bielawo”, jest znamienna.

    • „Bielawo” dawno nie czytałem tak niedorzecznych komentarzy. Rezygnowanie z ubiegania się o jakąś funkcję czy też zmiana decyzji to w demokracji normalna sprawa. W USA rezygnują z ubiegania się o fotel prezydenta przy końcu kampanii wyborczej i nikt tego nie nazywa „robieniem bigosu”. Bigos to jest wtedy, gdy ktoś jest przy władzy 16 lat i nie rozwinął miasta , tylko je zadłużył i … dalej staje do reelekcji.

     • Racja, wielu gospadarzy miast przez mniej lat rządów z pomocą środków unijnych rozwinęło swe miasta, stworzyło miejsca pracy dla rzeszy bezrobotnych. Wystarczy spojrzeć na podobne liczebnością miasta, jak Dzierżoniów, Milicz czy Oława. A w Bielawie? Burmistrz zmarnował 16 lat, potężnie zadłużył miasto realizując za milony nie przynoszące dochodu ani miejsc pracy dziwne inwestycje typu Leśna Szkoła, wierzbowy amfiteatr, kolorową fontannę czy drogę na Cegielnie i pod swój dom.

      • Ten wskaźnik zmarnowanych publicznych pieniędzy (głównie dotacji z UE) jest najbardziej przerażający. Jak można w rok czasu wydawać ponad 100 mln zł i nie stworzyć ani jednego nowego miejsca pracy w Bielawie?!

     • Pysiek, słyszałes dzwon ale nie wiesz gdzie on… rezygnacja już ogłoszonego kandydata w USA odbywa się w otoczce skandalu bo…powody bywaja różne. Chyba, że kandydat niespodziewanie sie rozchoruje albo ulegnie wypadkowi. Więc nie dorabia ideologii, bo tylko potwierdzasz, że nie jesteście całością. Pękacie od środka co nie wróży wygranych wyborów

 20. Czy to prawda, że Forum nie poprze Skwary? Podobno mieli zebranie i większość zagłosowała, że nie będą Bartka popierać w wyborach? To dopiero są jaja jak berety hehehe

Comments are closed.