Wpadł pijany kierowca poszukiwany listem gończym

Wpadł pijany kierowca poszukiwany listem gończym

0
UDOSTĘPNIJ
Jadący niebezpiecznie mężczyzna zwrócił uwagę policjantów patrolujących pieszyckie ulice. Seat Cordoba został zatrzymany na ul. Mickiewicza. Okazało się, że 47-latek jest nie tylko zupełni pijany alkomat wykazał ponad 2,8 promili alkoholu, ale jest także poszukiwany przez Prokuraturę w Białymstoku.
 
Funkcjonariusze z Posterunku w Pieszycach patrolując ulice miasta zauważyli kierowcę seata, którego styl jazdy zagrażał bezpieczeństwu oraz świadczył, że może on być pod działaniem alkoholu. Na ulicy Mickiewicza tuż po północy patrol zatrzymał do kontrolę kierowcę tej Cordoby. Na szczęście ruch w tym czasie był niewielki i nie doszło do tragedii. Po zatrzymaniu kierowcy policjanci ustalili, że mężczyzna jest nie tylko bardzo pijany – badanie alkomatem wykazało aż ponad 2,8 promili w
wydychanym powietrzu – ale także poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku. Zatrzymany 47-letni mieszkaniec Ożarowa trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Po przesłuchaniu przez policjantów został odwieziony do aresztu śledczego.
 
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązka w wysokości 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do nawet 15 lat.
 
UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY