Wolnościowy koncert

Wolnościowy koncert

14
2
PODZIEL SIĘ

Wybierz się na koncert upamiętniający 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów. 4 czerwca o godz. 18.00 w Kinoteatrze „Zbyszek” w Dzierżoniowie zagra Kwartet ProForma. Wstęp na koncert z okazji ćwierćwiecza wolności jest oczywiście wolny.

 pro_forma

Kwartet ProForma to poznański zespół wykonujący piosenkę autorską. Istnieje od 2001 r. Obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych utworach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa (w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego) oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza.

Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon i mandolina. W działalności autorskiej zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy. Był i jest regularnym gościem na wielu cyklicznie organizowanych imprezach związanych z piosenką poetycką. Współpracował m.in. z Przemysławem Gintrowskim i Kazikiem Staszewskim.

Skład grupy jest następujący: Przemysław Lembicz – śpiew, gitary, Piotr Lembicz – gitary, mandolina, Wojciech Strzelecki – gitara basowa, kontrabas, śpiew, Marek Wawrzyniak – instrumenty perkusyjne, Marcin Żmuda – fortepian, akordeon, śpiew.

UM Dzierżoniów

2 KOMENTARZE

 1. jaki wolnościowy koncert – gdzie ta wolność?Mam dośc tych wyswiechtanych hasel
  „Do czerwca jeszcze sporo czasu, a ja już mam go dość.
  Wszystko przez prezydęta Komorowskiego, który od ponad pół roku ma hopla na punkcie przypadającej w tym roku 25-tej rocznicy niby pierwszych niby częściowo niby wolnych wyborów w Polsce i za każdym razem gdy jest w zasięgu mikrofonu lub kamery, bajdurzy na okrągło o jakichś sukcesach, o odzyskanej wolności choć nigdzie ani sukcesów, ani tej wolności nie widać. Bo co to za wolność jest gdy władza obywatelom narzuca idiotyzmy i odbiera prawo wyboru? Co to za wolność jest spętana wielomiliardowymi długami, jakich narobił rząd PO za 6 lat i które spłacać będzie kilka pokoleń Polaków ? Co to za wolność jest jeśli już nawet kiełbasy nie można uwędzić wg sprawdzonych polskich receptur bo o jej smaku chcą decydować jakieś bubki w Brukseli ? Co to za wolność jest by się dzieci obowiązkowo masturbowały od czwartego roku życia, a rodzice nie mieli nic do gadania bo pani ministrze od eutanazji edukacji się za przeproszeniem w dupencji przewróciło od fruktów koryta ?
  Co to za wolność jest gdy za chwilę po polskich ulicach będą biegać z pałami i bronią palną szwargocący w obcych językach mundurowi bo miejscowy szeryf poszedł po jakiegoś powasa i wciąż jeszcze nie wrócił, a poza tym jest za cienki na psujących nastrój premierowi tubylców. Przez ten czas cysorz co przed i po 4 czerwca 89’ robił w konia całą Polskę i robi do dziś, będzie zacierał ręce i podkręcał wąsa bo – no, wreście mnie posłuchali i pałujom, ja o take Polske tymy rencamy przez ten mur motorówko skakałem…. Co to za wolność jeśli Polacy w Polsce nie mają nic do powiedzenia bo o wszystkim decydują za nich rodzimi złodzieje i obcokrajowi urzędnicy ?
  Co to za wolność jest gdy Sejm od 6 lat jest fabryką bubli i zamiast niego w Polsce zaczyna obradować Kneset? A jak dobrze pójdzie to i rosyjska Duma…
  To jest jakaś idea fix prezydęta Bronisława by narzucać Polakom świętowanie rocznicy czegoś co właściwie wolność im odebrało na czas niewiadomy.
  Chociaż hmmm… tak prawdę mówiąc to ja mu się nie dziwię, że jest wdzięczny losowi za 4 czerwca 1989 – gdyby nie ten brzemienny w skutki dzień, inaugurujący kontynuację PRL-u to dzisiejszy prezydęt Bronisław do dziś byłby zwykłym Bronkiem i najwyżej dyrektorkiem wodospadu w jakimś ministerstwie. Nie dziwię mu się też, że głosował przeciw rozwiązaniu WSI bo kto by go podpierał i podsadzał coraz wyżej i wyżej podczas wspinaczki po drabinie kariery, aż na wysokość belwederskiego żyrandola…
  Nie będę świętować 4 czerwca bo przestępców i sprzedawczyków polskiej racji stanu wykreował na ludzi honoru, a prawdziwym ludziom honoru resztkę wolności i godność odbiera do dziś !

  • Oko, masz jakieś przywidzenia. Ktoś każe ci się masturbować od czwartego roku życia? Kneset daje ci w Polsce popalić? Masz pretensje, że nie jesteś dyrektorem wodospadu? Ogarnij się, chłopie i ciesz się, że swoje własne bzdury możesz głosić publicznie.

Comments are closed.