Wojewódzka Spartakiada Sportów Obronnych

Wojewódzka Spartakiada Sportów Obronnych

21
0
PODZIEL SIĘ

W dniu 5 czerwca  na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, odbyła się Wojewódzka Spartakiada Sportów Obronnych Młodzieży OHP.

P6056570

Było to pierwsze wspólne przedsięwzięcie sportowe realizowane w ramach porozumienia zawartego w dniu 03 lutego 2014 r. pomiędzy Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych a Dolnośląską Wojewódzką Komendą OHP we Wrocławiu. Do rywalizacji sportowej przystąpiły reprezentacje 13 jednostek organizacyjnych DWK OHP: OSiW w Mysłakowicach, OSiW w Ząbkowicach Śląskich, ŚHP w Legnicy, ŚHP w Górze, ŚHP w Środzie Śląskiej, ŚHP w Wołowie, ŚHP w Dzierżoniowie, HP w Bolesławcu, HP w Wałbrzychu, HP w Świdnicy, 1-47 HP we Wrocławiu, 1-50 HP we Wrocławiu, i HP w Trzebnicy.

P6056567

Nad prawidłową organizacją oraz właściwym przebiegiem spartakiady czuwali: przedstawiciele Wydziału Wychowawczego wraz z podchorążymi WSOWL, Pan Ryszard Czepik – Prezes Wrocławskiego Zarządu Rejonowego LOK, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji we Wrocławiu oraz wolontariusze Stowarzyszenia OHP Oddział Terenowy we Wrocławiu. Podczas Wojewódzkiej Spartakiady Sportów Obronnych Młodzieży OHP, uczestnicy współzawodniczyli w 8 konkurencjach. Punktacja uzyskana do klasyfikacji generalnej obejmowała: bieg patrolowy na dystansie 3 km, punkt medyczny, rzut granatem, punkt logistyczny, punkt techniczny, punkt zwiadowczy, strzelanie oraz konkurs wiedzy o ruchu drogowym pt. „Bądź bezpieczny na drodze”. Ten ostatni konkurs prowadzili przedstawiciele KM Policji we Wrocławiu aspirant Tadeusz Witkowski i aspirant Marcin Ponikowski.

P6056547

W rywalizacji sportowej wzięło udział 51 uczestników OHP Dolnego Śląska. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem we wszystkich konkurencjach i chociaż były to wyczerpujące zawody, pokazała jak można się dobrze przygotować do zmagań sportowych oraz jak rozłożyć siły, aby zakończyć rywalizację. Uczestnicy poza zmęczeniem pokazali również swoje zadowolenie ze startu. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz otrzymali nagrody rzeczowe. Konkurencja „Ośrodek Sprawności Fizycznej” wyłonił 3 zwycięskie drużyny: I miejsce – uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Dzierżoniowie (59 s)-uczniowie ZS nr 2 w Dzierżoniowie, w składzie: kapitan- Wojciech Skarłat, członkowie ekipy Marcin Niziołek, Artur Kuśmierz, Piotr Kucharek, II miejsce reprezentanci HP w Bolesławcu (1,08 min) i III miejsce drużyna HP ze Świdnicy (1,17 min.). W konkursie „Bądź bezpieczny na drodze I miejsce zajął Marcel Michta z ŚHP w Wołowie, II miejsce – Damian Czuchraj z ŚHP z Góry, a III miejsce na podium zajął Daniel Byczek z ŚHP z Legnicy.

P6056554

Klasyfikacja generalna zaś wygląda następująco: I miejsce z ilością 1858 pkt zajęła drużyna z OSiW w Mysłakowicach, tuż za nimi z ilością 1697 pkt byli uczestnicy z ŚHP z Góry, a III miejsce przypadło w udziale reprezentantom OSiW z Ząbkowicach Śląskich, którzy zgromadzili 1677 pkt. Na zakończenie Kierownik ZKW DWK OHP Pani Mariola Skorupka, Rektor – Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych płk prof. dr hab. Mariusz Wiatr oraz Szef Wydziału Wychowawczego WSOWL we Wrocławiu ppłk mgr inż. Jan Kutny, dokonali uroczystego podsumowania i zakończenia rywalizacji sportowej. Młodzież wraz z kadrą miło spędziła czas w plenerze, po czym wszyscy zostali zaproszeni na grochówkę i oczywiście kolejną spartakiadę we Wrocławiu, która odbędzie się za rok, miejmy nadzieję, w tak samo miłej i sportowej atmosferze.

Wojewódzka Spartakiada Sportów Obronnych Młodzieży OHP to przedsięwzięcie mające na celu ugruntowanie współpracy pomiędzy instytucjami w zakresie edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej młodzieży oraz rozwijania jej sprawności fizycznej. Wyrażamy przekonanie, że działania podjęte w ramach podpisanego porozumienia przyczynią się do upowszechniania patriotycznych tradycji i historii oręża polskiego oraz kształtowania prawidłowych postaw obywatelskich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom tego przedsięwzięcia, za wspólny sukces.

Środowiskowy Hufiec Pracy serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniach młodzieży do spartakiady: Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosobudach, 8 HDCzB „Bugaje”, Urzędowi Miasta w Dzierżoniowie oraz Pani Dorocie Fornalik.

Piotr Marek – specjalista ds. wychowania DWK OHP we Wrocławiu

Małgorzata Bieżanowska- komendant ŚHP w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY