Wodociągi i Kanalizacja będą nadal obsługiwać Piławę Górną

Wodociągi i Kanalizacja będą nadal obsługiwać Piławę Górną

16
2
PODZIEL SIĘ

herbBurmistrz Piławy Górnej wydała postanowienie odmawiające „Wodociągom i Kanalizacji” cofnięcia zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie gminy.

Spółka będzie więc nadal zaopatrywała w wodę i odprowadzała ścieki w Piławie Górnej. Będzie również na nowo zawierała umowy z odbiorcami. WiK przegrał też sprawę z gminą w sądzie administracyjnym 11 czerwca.

Dzierżoniowska spółka „Wodociągi i Kanalizacja” po 30 czerwca 2014 roku nadal będzie prowadziła działalność na terenie Gminy Piława Górna. Burmistrz Piławy Górnej 24 kwietnia 2014 roku wydała postanowienie nr ZKS 7021.23.2014. Odmówiła w nim cofnięcia zezwolenia na zbiorowe dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków w Piławie Górnej. Dzierżoniowskie przedsiębiorstwo mogło wnieść zażalenie na wydane postanowienie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu, ale tego nie zrobiło. W dalszym ciągu będzie więc obsługiwało gminę.

Trzeba pamiętać, że spółka niedawno wypowiadała umowy mieszkańcom Piławy Górnej. Teraz do końca czerwca będzie musiała naprawić to niezgodne z prawem działanie. Na mocy decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ureguluje stosunki z odbiorcami usług na terenie gminy. Będzie na nowo zawierać umowy z mieszkańcami.

Burmistrz Piławy Górnej informuje również, że 11 czerwca w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym „Wodociągi i Kanalizacja” przegrały sprawę, w której zaskarżyły Uchwałę Rady Miejskiej w Piławie Górnej z 10 stycznia 2014 roku. Przypomnijmy, że spółka skierowała do sądu skargę na odrzucenie przez piławski samorząd wniosku o podwyższenie cen za wodę i ścieki w gminie. Sąd jednak przyznał rację piławskim samorządowcom.

UM Piława Górna

2 KOMENTARZE

  1. Proszę zamieścić orzeczenie Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 11 czerwca na portalu Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Pilawa Górna.

Comments are closed.