Własny dach nad głową – szansa na lepsze życie

Własny dach nad głową – szansa na lepsze życie

6
0
PODZIEL SIĘ

W Bielawie trwa realizacja programu, na który miasto pozyskało 93 tysiące złotych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Projekt prowadzony jest wspólnie przez Urząd Miejski w Bielawie, Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych oraz Misję Nowa Nadzieja.

 wolnosci_120_-_3

Jest to bardzo nowatorski projekt, intensywnie angażujący osoby zagrożonewykluczeniem społecznym, długotrwale bezrobotne i nie posiadające dachunad głową. Pieniądze przeznaczone są na remont 5. lokali socjalnych wbudynku przy ulicy Wolności 120.

 wolnosci_120_-_1

Co ważne remont mieszkań wykonują, pod nadzorem pracowników spółkiMZBM, ich przyszli lokatorzy. Uczestnicy projektu, którzy wcześniej odbyli wielomiesięczną terapię w ośrodku Misji Nowa Nadzieja oraz zostali poddani szkoleniu, otrzymali szansę rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.

 wolnosci_120_-_2

Jak twierdzą osoby nadzorujące modernizację budynku, uczestnicy projektuwykonują swoje obowiązki z dużą starannością i zaangażowaniem.

 wolnosci_120_-_4

Dzięki programowi, który jest doskonałym przykładem promowanej przez miasto rewitalizacji społecznej, uda się uratować przed zniszczeniem kolejny budynek w Bielawie, a pozyskane w ten sposób mieszkania będą przeznaczone dla najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Rzecznik – Łukasz Masyk

BRAK KOMENTARZY