„Wkręć się” w rajd „Granica”

„Wkręć się” w rajd „Granica”

5
0
PODZIEL SIĘ

rg_2013

Już dziś na górskich szlakach Karkonoszy rusza Ogólnopolski Harcerski Rajd „Granica”, w którym weźmie udział ponad pół tysiąca harcerzy. 80 uczestników z 12 patroli będzie rywalizowało na Trasie V, którą organizuje 42 Drużyna Wędrownicza „Grot” z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej wraz z przyjaciółmi.

Finał Rajdu odbędzie się w niedzielę, 21 września w Szklarskiej Porębie. W rajdzie będą uczestniczyć trzy patrole z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej: 2 Drużyna Starszoharcerska „Wilki” z Bielawy, 8 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów „Bugaje” z Dzierżoniowa i 6 Harcerska Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Czarne Stopy” z Piławy Górnej.

Dla uczestników przygotowane są trasy: dziś od Marciszowa przez Kolorowe Jeziorka i Ostrą Małą aż do Ścięgien pod Karpaczem. Jutro harcerze przejdą całą Grań Karkonoską rozpoczynając wędrówkę w Ścięgnach, idąc przez Karpacz, Świątynię Wang, Słoneczniki, wdrapią się na Śnieżkę, by później przez Sowią Przełęcz zejść do Kowar na drugi nocleg. Trzeciego dnia na wędrowników czekają atrakcje Kowar i Szklarskiej Poręby oraz zawody sportowe. W niedzielę odbędzie się finał Rajdu, w którym weźmie udział zwycięzca Trasy V.

Przez cztery dni spędzone w Karkonoszach uczestnicy Rajdu będą rozwiązywać zagadki niczym Sherlock Holmes. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Rajdu brzmi: „Wkręć się!”.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY