Wizyta w partnerskiej gminie Cekcyn

Wizyta w partnerskiej gminie Cekcyn

88
0
PODZIEL SIĘ

Delegacja gminy Dzierżoniów gościła w dniach 4-6 sierpnia w partnerskiej gminie Cekcyn. W czasie pobytu mieliśmy okazję poznać walory turystyczno-przyrodnicze Cekcyna i okolic, a także wziąć udział w obchodach XIX Dni Gminy Cekcyn oraz Cekcyńskiego Dnia Kultury.

W czasie CDK na scenie pięknego amfiteatru leżącego tuż przy brzegu jeziora zaprezentował się między innymi Ludowy Chór „Macieje” z Ostroszowic. Za swój występ zespół zebrał od publiczności wielkie brawa.

W składzie delegacji z Zastępcą Wójta Jolantą Zarzeką na czele, oprócz reprezentantów Rady Gminy oraz sołtysów, byli też przedstawiciele naszej młodzieży oraz Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów. Najmłodsi członkowie delegacji wraz ze swoimi rówieśnikami z Cekcyna wymienili się doświadczeniami oraz omówili formy dalszej współpracy.

Kolejnym etapem realizacji porozumienia o współpracy pomiędzy naszymi gminami będzie wizyta gości z Cekcyna w czasie XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Bukowińskie Spotkania” w dniach 26-27 sierpnia 2017 r.

powrót do poprzedniej strony

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ