Winda dla niepełnosprawnych

Winda dla niepełnosprawnych

8
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa windy w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Na realizację inwestycji powiat pozyskał środki zewnętrzne.

starostwo_rynek

Powiat dzierżoniowski każdego roku realizuje inwestycje z myślą o osobach niepełnosprawnych. Najistotniejsze z nich to likwidacja barier architektonicznych w dwóch szkołach (I i II LO w Dzierżoniowie), w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia oraz w budynku Starostwa przy ul. Świdnickiej 38.

Kolejnym zadaniem jest budowa oszklonej windy zewnętrznej w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Rynku 27. Winda powstanie na terenie podwórka wewnętrznego, a dojście do niej będzie prowadziło od ul. Krasickiego (wejście do Powiatowego Urzędu Pracy).

– Budowa windy jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Od kilku lat były one sygnalizowane w ankietach badających satysfakcję klientów z jakości usług świadczonych przez urząd – mówi starosta Janusz Guzdek.

Dzięki tej inwestycji osoby niepełnosprawne i osoby starsze mające problemy w poruszaniu się będą miały łatwiejszy dostęp nie tylko do starostwa, ale też do urzędu pracy zlokalizowanego w tym budynku.

Koszt inwestycji wyniesie 629 tys. zł. Kwotę blisko 150 tys. zł na budowę windy powiat dzierżoniowski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

Zadanie zrealizuje firma PUH WIWRA W. Pilawa z Gdańska. 10 czerwca podpisano umowę z wykonawcą. Prace potrwają do 3 października br.

starostwo powiatowe

BRAK KOMENTARZY