Wilczewski o gali w Ślesinie

Wilczewski o gali w Ślesinie

26
1
PODZIEL SIĘ
Piotr Wilczewski

Przed nami kolejne ważne bokserskie wydarzenie. Już w piątek, 16 maja, na pierwszej w Polsce Gali Boksu Zawodowego w Ślesinie w dwóch walkach wieczoru wystąpią podopieczni Piotra Wilczewskiego – Kamil Łaszczyk i Patryk Szymański.

Piotr Wilczewski
Piotr Wilczewski

Podczas gali Global Boxing Night One zawodnicy zmierzą się w dwóch pojedynkach amatorskich i ośmiu zawodowych.

Patryk Szymański zawalczy o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski oraz International WBF, z kolei Kamil Łaszczyk zajmujący obecnie trzecie miejsce federacji WBO spróbuje swoich sił w walce o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski oraz Mistrza Świata Federacji WBF. W pozostałych walkach wystąpią między innymi: Bartosz Gołębiewski, Robert Talarek, Michał Ludwiczak, Michał Gerlecki i Tomasz Duszak.

Piotr Wilczewski, organizator gali nie ukrywa, że największym wyzwaniem w organizacji wydarzenia tej rangi są jego koszty.

– Zawodnicy ściągnięci z zagranicy ponoszą duże nakłady finansowe. Muszą tu przylecieć, zapłacić za bilety, a to oczywiście nie są małe kwoty. Nikt nie przyjedzie tu za niewielkie pieniądze. Ranga imprezy jest duża, ale jej budżet także musi być większy – wyjaśnia.

Wilczewski mówi też o licznych wyzwaniach, jakie stoją przed organizatorami. Podczas przygotowywania tego rodzaju przedsięwzięć wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

– Naszymi gośćmi będą gwiazdy sportu, kina. Nie możemy dać plamy. Musi być dobrze przygotowany scenariusz. Trzeba wszystko dobrze zaplanować, żeby tak duża gala się udała – dodaje.

Zmagania bokserów będą transmitowane na żywo przez telewizję Orange Sport. Początek walk już o 18:30.

 KK

1 KOMENTARZ

Comments are closed.