Wiersze o nieludzkiej ziemi

Wiersze o nieludzkiej ziemi

13
0
PODZIEL SIĘ

Agnieszka Piskorowska z Pieszyc zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej w Piławie Górnej. Dawid Kalinowski z piławskiego gimnazjum, które współorganizowało trzecią edycję imprezy, zajął drugie miejsce.

Konkurs to ważne inicjatywa dla Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej. Szkoła wspólnie z Kołem Ziemi Dzierżoniowskiej Związku Sybiraków zorganizowała 10 czerwca imprezę upamiętniającą losy Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”. W ten sposób już trzeci rok z rzędu gimnazjum oddaje hołd swoim imiennikom i popularyzuje literaturę poświęconą zsyłkom.

Do konkursu przeprowadzonego w Miejskim Ośrodku Kultury przystąpiło 8 gimnazjalistów z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Jury postanowiło wyróżnić Weronikę Krystek z Gimnazjum nr 2 w Bielawie i Annę Ćwikłowską z Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej. Pierwsze miejsce przyznało natomiast Agnieszce Piskorowskiej z Zespołu Szkół im. Ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach. Drugie przypadło w udziale Dawidowi Kalinowskiemu z Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej, a na trzecim znalazła się Agata Szymczakiewicz z Zespołu Szkół im. Ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach. Gratulujemy zwycięzcom!

 443_s

                                                                                 Agnieszka Piskorowska z Pieszyc (I miejsce)

Laureaci dostali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody książkowe ufundowane przez Związek Sybiraków. Wymownym akcentem konkursu było wspólne wykonanie Hymnu Sybiraków.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY