WIELKANOC 2014 – NA DOLNOŚLĄSKICH DROGACH BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH

WIELKANOC 2014 – NA DOLNOŚLĄSKICH DROGACH BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH

10
0
PODZIEL SIĘ

W dniach od 18 do 21 kwietnia br. dolnośląscy policjanci prowadzili na drogach naszego województwa wzmożonekontrola_radar_4_z_radomia działania kontrolno – prewencyjne. Większa, niż zazwyczaj, liczba patroli związana była ze spodziewanymi zmianami w natężeniu ruchu drogowym w okresie świątecznym.

W trakcie akcji pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znajdowały się główne ciągi komunikacyjne oraz drogi dojazdowe do większych miast. Policjanci sprawdzali przede wszystkim stan trzeźwości kierowców, przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz sposób, w jaki przewożeni są samochodami najmłodsi uczestnicy ruchu.

Na szczęście w ciągu całego świątecznego weekendu, tj. od 18 do 21 kwietnia, nie odnotowano podczas zdarzeń na drogach żadnych ofiar śmiertelnych. Liczba wypadków drogowych i osób rannych utrzymała się na podobnym do roku ubiegłego poziomie. Niestety, choć jest to liczba w porównaniu do ubiegłych świąt mniejsza o prawie 30, blisko 70 kierowców zdecydowało się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Działania pn. „Wielkanoc 2014„ zakończyły się w poniedziałek wieczorem, z kolei już następnego dnia rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej przeprowadzili na autostradzie A4 działania kontrolne, podczas których ujawnili dwóch kierowców znajdujących się w stanie po spożyciu alkoholu oraz jednego – prowadzącego pojazd ciężarowy – będącego w stanie nietrzeźwości. Akcja prowadzona była przy bramkach opłat w kierunku Wrocławia.

podkom. Kamil Rynkiewicz

BRAK KOMENTARZY