Więcej niż jabłka

Więcej niż jabłka

10
1
PODZIEL SIĘ

Dyrektor PCK Jerzy Gierczak przyjechał z Wrocławia do Piławy Górnej z transportem darów. Pomoc przekazana 16 października trafiła do miejskiej jadłodajni, szkoły podstawowej, Środowiskowego Ogniska Wychowawczego i osób potrzebujących.

20141020_j1

Dolnośląski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, dotychczas znany mieszkańcom Piławy Górnej przede wszystkim z darów żywnościowych, jakie w kilkutonowych transzach trafiały do Ośrodka Pomocy Społecznej, znacznie rozszerzył asortyment i krąg odbiorców. Oprócz produktów żywnościowych o długiej dacie ważności, przekazywanych kilka razy do roku rodzinom najbardziej potrzebującym, trafia do miasta również z bardzo konkretną, materialną pomocą. „Wyprawka dla żaka” na początku roku szkolnego czy kolejny rower dla osób niepełnosprawnych to odpowiedź na potrzeby sygnalizowane przez mieszkańców.

Dyrektor Jerzy Gierczak, oprócz pierwszej tury jabłek dla trzech instytucji, działających w Piławie Górnej, 16 października przywiózł też pralkę do szkoły podstawowej, a dla potrzebujących wózek dziecięcy i cały transport kaszek. Jabłka pochodzą z zapasów zgromadzonych wskutek embarga nałożonego na Polskę przez Rosję. Pozostałe dary PCK zorganizował dzięki zaangażowaniu i życzliwości osób, którym nie są obce troska o drugiego człowieka, materialne wsparcie i pomoc okazywana innym. Jeszcze w tym tygodniu nowy transport jabłek trafi do kolejnych instytucji w Piławie Górnej.

UM Piława Górna

1 KOMENTARZ

Comments are closed.