Wędrówki z dzierżoniowskim smokiem

Wędrówki z dzierżoniowskim smokiem

6
0
PODZIEL SIĘ

Dwie wycieczki rodzinne z przewodnikami zaproponował Urząd Miasta mieszkańcom Dzierżoniowa w niedzielę 8 czerwca. Młodsza grupa dzieci w wieku 5-10 lat ruszyła tropami dzierżoniowskiego smoka, wchodząc na wieże ratuszowa i do mennicy, a nieco starsza odbyła „Manewry rodzinne”. Na trasie było mnóstwo mnóstwo konkursów i niespodzianek.

 dsc_0028_4

Przewodnicy, po zrobieniu przez dzieci przypinanych buttonów ze smokiem, pokazali uczestnikom wypraw ciekawe i tajemnicze miejsca miasta, opowiedzieli legendy i przygotowali dla najmłodszych ciekawe zadania. Trzeba było np. narysować, co zjadł dzierżoniowski smok, obserwować przez lornetkę małego dobosza na wieży, rozpoznać tropy zwierząt, które można spotkać w górach czy nazwać legendarne potwory, przed którymi ochroniłyby nas nasze mury obronne. Trzeba też było wykazać się kondycją pokonując ponad 150 schodów na wieżę ratuszową i siłą wybijając pamiątkową monetę w warsztacie menniczym.

dsc06882-001

W „Manewrach rodzinnych” każdy zespół otrzymał karty z zestawem zadań do wykonania. Dotyczyły one zabytków, detali, tablic informacyjnych na Trakcie Smoka. Zadaniem uczestników było odnalezienie opisanego miejsca, rozwiązanie zadania, odgadnięcie hasła oraz wysłanie rozwiązania na podany numer telefonu za pomocą SMS-a. Zadania nie opierały się na wiedzy uczestników o mieście, a na wyciąganiu wniosków, obserwacji i wiedzy ogólnej.

Każda z rodzin, która wzięła udział w manewrach, otrzymała gadżety promocyjne miasta.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY