„Wakacje w kolorach tęczy 2014”

„Wakacje w kolorach tęczy 2014”

16
0
PODZIEL SIĘ

DSC_0798

Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielawie już po raz ósmy zorganizował festyn pt. „Wakacje w kolorach tęczy”. Impreza odbyła się 24 czerwca w związku z realizacją działań środowiskowych w ramach projektu systemowego „Dać szansę” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego POKL.

Festyn zorganizowano w partnerstwie z Ekologiczną Szkołą Podstawową nr 7 w Bielawie oraz przy współpracy wolontariuszy. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym zorganizowany został on na terenie ogrodu Ośrodka Pomocy Społecznej. Impreza zgromadziła około 100 dzieci w różnym wieku.

IMG_9645

Celem festynu była integracja społeczności lokalnej tj. wspólne uczestnictwo w zabawie uczniów ze szkoły podstawowej oraz dzieci z rodzin, które uczestniczą w projekcie systemowym ”Dać szansę” w 2014r. Wspólna zabawa służyła zwiększeniu spójności grupy, miała korzystny wpływ na komunikację i wzajemne zrozumienie, zwiększyła poczucie bezpieczeństwa wśród dzieci, poprawiła nastrój, podniosła gotowość do współdziałania. Pokazała również jak można aktywnie spędzać wolny czas, ucząc się przy tym „zdrowych” wzorców zachowań i obyczajowości kulturowej oraz wprowadziła uczestników zabawy w sielankowy nastrój będący początkiem zbliżających się wakacji.

DSC_0823

Podczas dwugodzinnej rozrywki nie zabrakło piosenek, zabaw oraz konkursów prowadzonych przez pracowników Ośrodka. Harce dały dzieciom dużo swobody, wyzwoliły niesamowitą energię, umożliwiły wszystkim wspólną, aktywną zabawę bez rywalizacji.

IMG_9658

W tym roku główną atrakcją imprezy była duża, kolorowa, dmuchana zjeżdżalnia, która zapewniła beztroską i bezpieczną zabawę wszystkim dzieciom oraz każde z nich otrzymało również watę cukrową. Ponadto w trakcie zabawy uczestnicy imprezy mogli posilić się smakowitą pizzą, drobnymi słodkościami jak również zakosztować ogromnej waty cukrowej.

IMG_9653

Podsumowując, można śmiało stwierdzić, że festyn udał się w 100 %, bo dzięki zabawie dzieci uczą się sympatii i zaufania do innych, pobudzają swoje inwencje twórcze, przełamują nieśmiałość oraz pokazują swoje dobre strony jak również zyskują cenne umiejętności obcowania z grupą.

BRAK KOMENTARZY